5°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 93%

Вітер: 11 km/h

USD 28.69   EUR 34.18
Новини 24

Відсьогодні на борги з аліментів буде нараховуватися пеня

Із сьогоднішнього дня на борги з аліментів буде нараховуватися пеня. Про це на засіданні Кабміну заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Він зазначив, що в Україні у неповних сім’ях виховується більше трьох мільйонів дітей. «З сьогоднішнього дня на всю заборгованість з аліментів, яка становить один рік і більше, автоматично збільшується на користь дитини. Якщо заборгованість становить більше року, то нараховується пеня в розмірі 20%, якщо два і більше – на 30%, і більше трьох років – на 50%», – пояснив Петренко.

За його словами, одному з батьків, із яким живе дитина, не треба буде бігати по інстанціях і збирати папери для перерахунку аліментів – все буде здійснюватися автоматично.

Глава Мін’юсту також наголосив, що відсьогодні збільшується мінімальний розмір аліментів і набувають чинності нові правила вивезення дітей за кордон. Зокрема, в Україні почали діяти зміни в рамках другого пакету законодавчої ініціативи «Чужих дітей не буває», які дозволяють виїжджати за кордон із дитиною одному з батьків без дозволу іншої сторони.

Заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко розповіла, що з 29 серпня набере чинності норма закону про накладення додаткових штрафів на суму боргу з аліментів.

Джерело: УНІАН

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.