13°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 31%

Вітер: 10 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

«Вікіпедія» святкує свій 19-й день народження

15 січня 2001 року було запущено «Вікіпедію» – найбільшу інтернет-енциклопедію людства. Наші колеги з «24 каналу» розповіли про історію створення проєкту, його успіх та українську версію ресурсу.

Ідея створення порталу належить Джиммі Вейлзу та Ларрі Сенгеру. Насправді спочатку вони зробили електронну енциклопедію під назвою Нупедія, або Нюпедія. Туди писали виключно сертифіковані експерти, усі тексти уважно перевірялись та рецензувались. На жаль, цей сайт проіснував лише три роки, з 2000 по 2003.

Уже з Нупедії народилася звична «Вікіпедія», куди могли писати усі. Вейлз і Сенгер вперше запустили її 15 січня 2001 року. Назва походить від двох слів: «вікі» – вид веб-сайту, в якому користувачам можна самостійно змінювати контент, та «енциклопедія».

З часом, у 2003 році, для технічного забезпечення сайту власники створили неприбутковий фонд «Вікімедіа». Він функціонує виключно за рахунок пожертв.

Спочатку «Вікіпедія» складалась лише з англомовного розділу. Наразі вона нараховує 300 мовних розділів та 51,9 мільйона всіх статей.

Україномовна версія Вікіпедії виникла разом із першою створеною статтею «Атом» 30 січня 2004 року. 4 квітня того ж року було вже офіційно відкрито україномовний розділ Вікіпедії, тоді нараховували тільки 1 тисячу статей. Станом на 14 січня 2020 року налічується 978982 українські статті. Завдяки цьому ми посідаємо 3-тє місце серед «Вікіпедій» слов’янськими мовами за кількістю статей та 11-те серед європейських «Вікіпедій».

У 2019 році лідери списку найпопулярніших статей української Вікіпедії вперше за останні десять років змінились. Статті «Україна» і «Тарас Григорович Шевченко» поступилися першими сходинками статтям про перехід церковних громад до Православної Церкви України та про Президента України Володимира Зеленського.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.