2°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 65%

Вітер: 24 km/h

USD 28.53   EUR 31.58
Новини 24

Влада Кам’янського закликає спільно боротися з амброзією

Як повідомили в управлінні екології та природних ресурсів міської ради, у Кам’янському приблизно кожен 4-й мешканець схильний до алергічних захворювань або страждає від них. Найактивніший період прояву алергії припадає саме на другу половину серпня – період цвітіння пилкових рослин, зокрема амброзії.

Алергійний поліноз виникає в різних проявах як у дорослих, так і у дітей. У цей період особливо страждають астматики, у яких загострюються приступи. Проблема боротьби зі злісним бур’яном є загальною проблемою для всіх містян, адже у Кам’янському поширення карантинних рослин набуває загрозливого та некерованого стану.

Щоб запобігти подальшому розповсюдженню амброзії, боротьбу з нею слід розпочинати щорічно до цвітіння та утворення насіння. Популярні методи – виривання з корінням, регулярний покіс або засівання сумішшю газонних трав, недопущення засмічення ґрунту та сільгосппродукції.

В управлінні наголошують: вести боротьбу зі злісним бур’яном треба усім разом – профільним службам, санепідемстанції, підприємствам та установам різних форм власності, квартальним комітетам та громадськості.

Згідно з Законом України «Про карантин рослин», заходи зі знищення карантинних організмів на земляних ділянках проводяться силами та за рахунок землевласників та землекористувачів або орендарів земельних ділянок. Мешканцям приватних секторів, власникам дачних та земельних ділянок нагадують про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства, де статтею 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладення штрафу.

Управління екології та природних ресурсів Кам’янської міської ради зазначає, що боротьба з амброзією – справа кожного, і закликає всіх небайдужих приєднатися до плідної співпраці зі знищення амброзії на засмічених ділянках. А також – звертається до керівників підприємств, організацій, землекористувачів та населення з проханням проводити всі необхідні заходи щодо захисту та оздоровлення екологічного стану.

Останнє редагування Середа, 14 серпня 2019 14:01

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.