17°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 89%

Вітер: 7 km/h

USD 27.83   EUR 32.73
Новини 24

Вокалістки кам’янського гурту «Співаночки» перемогли у всеукраїнському конкурсі

Етногурт «Співаночки» став лауреатом І премії Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Home Online Fest». Колектив із Кам’янського виконує козацькі пісні, визнані елементом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це розповіла начальниця управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Першина.

«Попри карантин у мистецьких колективах області панує творчий піднесений настрій. Підтвердження – досягнення етногурту «Співаночки» Кам’янського музичного коледжу. Його створили з метою відродження козацьких пісень Дніпропетровщини та популяризації цього виду народного мистецтва», – зазначила Наталія Першина.

Найголовніше у виконанні козацької пісні – зберегти автентичність, наголошують фахівці. Адже деякі слова з текстів давно не вживаються в сучасній українській мові.

Козацькі пісні Дніпропетровщини увійшли до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, які потребують негайної охорони. Загалом від України в ЮНЕСКО представлено 3 елементи нематеріальної культурної спадщини: петриківський декоративний живопис, козацькі пісні Дніпропетровщини, традиція косівської розписної кераміки.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.