13°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 20%

Вітер: 21 km/h

USD 27.68   EUR 29.89
Новини 24

Володіння англійською стане обов’язковим для абітурієнтів

Міністерство освіти і науки розробило та схвалило Концепцію розвитку англійської мови в університетах. Документ передбачає організацію мовних курсів та інтенсивів, володіння англійською мовою на рівні не менш як В1 стане обов’язковою умовою для вступу, В2 – для випуску.

Частину профільних дисциплін пропонують зробити англомовними та проводити регулярні «скринінги знань», зокрема, запровадити обов’язкове ЗНО з іноземної мови після бакалаврату. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Всі дослідження демонструють, що економічний розвиток країн дуже залежить від знання громадянами англійської мови. В цьому сучасному глобальному світі, який пов’язується економічними стосунками, науковими стосунками в різних сферах, які говорять між собою англійською мовою в різних країнах, зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. І сьогодні, коли ми дивимось на Україну, то з не англомовних країн Європи, яких є 32, ми за рівнем знання англійської мови перебуваємо на 28 місці з 32. І це свідчить про те, що ми дуже втрачаємо свій потенціал», – зазначила Лілія Гриневич.

Однією з основних проблем англійської в університетах міністр назвала рівень, з яким у виші потрапляють вступники – він надзвичайно різний. Концепція передбачає, що до 2023 року рівень володіння англійською на рівні В1 буде обов’язковим під час вступу на бакалавра. Це передбачає проходження всіма абітурієнтами тесту з англійської мови (наприклад, ЗНО або стандартизовані іноземні тести) для встановлення рівня володіння мовою.

Якщо рівень вступника нижчий за В1, це не позбавляє його права брати участь у конкурсі на вступ до вищої освіти в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року повинні пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1.

Останнє редагування Понеділок, 15 липня 2019 15:49

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.