26°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 43%

Вітер: 7 km/h

USD 26.99   EUR 30.28
Новини 24

Як діє новий Центр реабілітації ветеранів у Кам’янському

Лікування і обов’язкове спілкування з психологом. Вже півтора місяця у Кам’янському працює Центр комплексної реабілітації ветеранів АТО та їх родин. Тут бійці відновлюються після різноманітних травм, зокрема кульових та осколкових поранень. Напередодні Дня захисника України ми дізналися про шляхи реабілітації кам’янських учасників бойових дій.

Костянтин Сєдов – ветеран афганської війни та антитерористичної операції. У зону АТО поїхав добровольцем у 2016 році. 54-річного десантника зарахували до бойового батальйону. На фронтах він провів майже чотири роки.

Лікуванням і турботою персоналу чоловік цілком задоволений. До того ж йому не треба тепер їздити на реабілітацію до Дніпра.

Костянтин пройшов двотижневий курс лікувальних процедур. Серед них і терапія за допомогою ударно-хвильового апарату. Такий, кажуть у центрі, єдиний у місті. Як і ось цей лазер: фізіотерапевти називають його революційним.

У двох залах лікувальної фізкультури атовці та ветерани інших війн займаються 6 разів на тиждень.

Бігова доріжка, орбітрек, мультикомплекс для силових вправ, а ще – прості та ефективні пристрої для відновлення механіки рук та ніг. Ветерани АТО часто проходять реабілітацію і на станції для розтягування м’язів.

Для реабілітації бійців застосовують вакуумний та лімфодренажний масажі, камерні ванни з гідромасажем, електро-, інтерферонову, ультразвукову, протибольову та електроміатерапії. Тут одночасно може лікуватися до 100 людей. В одній з палат встановлені багатофункціональні ліжка для складних пацієнтів.

Спілкування з психологом у центрі обов’язкове для кожного ветерана. Це допомагає їм адаптуватися до мирного життя, побороти тривогу та депресію. Підхід до кожного індивідуальний.

Загалом за місяць у Кам’янському центрі пройшли лікування 40 людей. Реабілітацію ветерани бойових дій на сході України та їх родини, а також воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці та переселенці проходять безкоштовно. Обладнання придбано за грантові кошти Світового банку й коштом державного та міського бюджетів.

Останнє редагування П'ятниця, 11 жовтня 2019 16:12

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.