13°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 50%

Вітер: 5 km/h

USD 28.38   EUR 33.38
Новини 24

Як допомогти постраждалому від теплового удару

Якщо людина отримала тепловий удар, перш за все слід викликати швидку допомогу, наголошують медики. Далі – надати першу допомогу. Як це правильно зробити та уникнути найбільш розповсюджених помилок, розповів лікар «швидкої» Гліб Барков під час прес-конференції у Дніпропетровській облдержадміністрації.

«За останній місяць кількість викликів швидкої до пацієнтів, які отримали тепловий удар, значно збільшилася, – розповів Гліб Барков. – Найважче він протікає у дітей, літніх людей, пацієнтів із серцево-судинними патологіями».

Серед симптомів теплового удару – слабкість, запаморочення, головний біль, втрата свідомості, судоми. Можуть бути й задишка, відчуття нестачі повітря, нудота, блювота, підвищення температури тіла аж до 40 градусів.

«Найперше, що потрібно зробити – викликати швидку. Тільки лікар може розібратися, це тепловий удар чи симптоми іншого захворювання, і правильно надати допомогу», – наголосив Гліб Барков.

Доки швидка їде, постраждалому слід надати першу медичну допомогу. Його потрібно вивести з душного приміщення або із сонця – в тінь. Покласти горизонтально та  трохи підняти ноги. Якщо у постраждалого нудота або він знепритомнів – на бік. Розстебнути верхні ґудзики і ремені, щоб йому було легше дихати. Дати попити прохолодної води та зробити холодні компреси. Згодиться навіть пляшка з водою, яку можна покласти на лоб.

«Не варто діставати з морозилки курку і прикладати крижаною кіркою до шкіри. Так постраждалий може отримати обмороження. Тож спочатку хоча б загорніть її у рушник, – сказав Гліб Барков. – Не давайте людині крижану воду – така «допомога» призводить до ангін».

За словами лікаря, ще одна розповсюджена помилка – давати людині понюхати нашатирний спирт.

«Найстрашніше при втраті свідомості те, що людина впаде. Тож її потрібно просто покласти, – сказав лікар. –  Пари нашатирного спирту обпалюють носоглотку та додають потерпілому проблем».

Симптоми теплового удару схожі на прояви інфаркту та інсульту. Нашатирний спирт, який має подразнюючу дію та підвищує тиск, може ще більше нашкодити, додав лікар.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.