14°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 67%

Вітер: 9 km/h

USD 27.83   EUR 33.73
Новини 24

Як кам’янчанам задекларувати свої доходи?

Із 1 січня 2019 року стартувала кампанія з декларування отриманих торік доходів громадян. Декларувати свої доходи та сплачувати відповідні податки – це конституційний обов’язок кожного громадянина. Тож які види доходів підлягають декларуванню та яким чином це зробити?

«Громадяни, які подають декларації, умовно можна поділити на дві категорії: які повинні подати декларацію і які мають право її подати. Декларацію можна подати особисто в органі державної податкової служби, в письмовому вигляді засобами «Укрпошти» (цю декларацію необхідно подавати за 5 днів закінчення граничного терміну). Також декларацію можна подати в електронному вигляді засобами електронного зв’язку», – розповіла головний державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків Кам’янського управління Головного управління Державної фіскальної служби в Дніпропетровській області Яна Татаруля.

Граничний строк подання декларації – до 1 травня 2019 року. Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні доходів не від податкових агентів.

Як зазначила Яна Татаруля, до таких видів доходів належить: надання майна в оренду; успадкування майна; отримання спадщини; продаж протягом року двох або більше легкових автотранспортних засобів; також доходи, отримані від податкового агента, які в момент отримання не оподатковуються, але які не звільняються від оподаткування тощо.

Протягом 2019 року громадяни мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки, якщо вони зазнали витрат під час навчання у вітчизняних закладах освіти, орендної плати за житло, у разі переобладнання авто на газове паливо, виплати іпотечного кредиту тощо.

Сьогодні до податкової завітав заслужений артист України, артист драми Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки Анатолій Вертій. Він відповідально ставиться до декларування доходів та закликає кам’янчан теж так чинити.

«Звітувати про свої доходи та своєчасно сплачувати податки – обов’язок кожного громадянина, який прагне жити в заможній країні. Задекларуйте свої доходи та сплатіть податки», – каже заслужений артист.

Станом на 1 квітня цього року до Кам’янського управління подано 2100 декларацій та зареєстровано дохід на суму 80 мільйонів гривень.

Останнє редагування Четвер, 04 квітня 2019 15:45

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.