27°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 40%

Вітер: 10 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

Як обрати сонцезахисний засіб

Сезон відпусток у розпалі, дехто уже насолоджується сонячними ваннами, інші – тільки мріють про них. Проте потрібно розуміти, що життєдайні промені сонця можуть завдати й шкоди. Тож саме час подумати про надійний захист шкіри.

Ступінь захисту сонцезахисних кремів позначає індекс SPF, або ж Sun Protection Factor. Є чотири його рівні: низький (2-5), середній (6-11), високий (12-19) і дуже високий (20-100). Необхідність засобу того чи іншого рівня залежить від фототипу шкіри.

Фототип 1. Вже після 10 хвилин перебування на відкритому сонці шкіра таких людей стає червоною. Як правило, це світла шкіра, часто з веснянками. У таких людей зазвичай світле волосся. Їм засмагати протипоказано, а сонцезахисний крем повинен бути з SPF 50.

Фототип 2. Це люди з підвищеною чутливістю до яскравого сонця. У таких людей волосся також світле, а очі – карі або сірі. Після перебування на сонці шкіра стає червоною, однак через кілька днів колір зазвичай змінюється на золотисто-коричневий відтінок. Люди з таким фототипом повинні користуватися кремами з фактором захисту 20-30 одиниць.

Фототип 3. У таких людей досить темне волосся, карі або коричнево-зелені очі, а шкіра навіть у зимовий час має трохи смаглявий відтінок. Для них підійдуть сонцезахисні засоби з індексом 15-20.

Фототип 4. Це люди зі смаглявою шкірою, які майже не обгорають на сонці. У даному випадку достатньо буде мінімального захисту.

Спочатку рекомендують використовувати сонцезахисні креми з високим фактором захисту (SPF-індекс до 50). Після того, як шкіра почне звикати до сонця, можна використовувати менш потужні засоби, але SPF повинен бути не нижчим від 15.

Наносити засоби радять за 15-30 хвилин до виходу, а також через кожні 2 години. Після того, як ви скупалися чи витерлися рушником, знову нанесіть засіб.

Також під час спеки рекомендують пити достатньо води, вживати овочі й фрукти, а також носити сонцезахисні окуляри та широкі капелюхи.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.