20°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 61%

Вітер: 8 km/h

USD 26.88   EUR 30.43
Новини 24

Як охолодити помешкання без кондиціонера: прості поради

Літо може стати справжнім випробуванням не лише для організму, але й для квартири чи офісу, де доводиться боротися з наслідками спекотної погоди за вікном. «Здоров’я 24» наводить кілька дієвих порад, як охолодити приміщення у спеку.

Що робити, коли у вас вдома немає кондиціонера, а тіло потребує такої омріяної прохолоди?

  1. Заклеїти вікна з сонячного боку світловідбивною плівкою

У спекотні дні максимальний теплообмін у приміщенні відбувається саме через вікна, крім того, сонячне проміння нагріває повітря і поверхні, на які потрапляє. Створивши перешкоду для потрапляння сонця в кімнату, ви зможете запобігти її нагріванню.

Замість світловідбивної плівки в домашніх умовах можна також скористатись харчовою фольгою чи дзеркальним папером для упаковування подарунків.

  1. Вентилятор – чудова альтернатива кондиціонеру

Звичайний вентилятор у поєднанні з кількома пластиковими пляшками з прохолодною чи навіть замороженою водою стануть вам у пригоді. Такий саморобний кондиціонер може забезпечити омріяну прохолоду в спеку не гірше від потужного кондиціонера. Пляшки з льодяною рідиною достатньо розмістити перед працюючим вентилятором – ефект відчуєте одразу!

На відміну від кондиціонера такий саморобний охолоджувач повітря не загрожує вам застудою.

  1. Вологе прибирання

У спекотну погоду його варто робити частіше. Для підсилення зволожувальної дії можна розбризкувати воду по кімнатах звичайним пульверизатором.

Можете також розставити по приміщенню посудини з прохолодною водою. Випаровуючись, вона охолоджуватиме повітря в кімнаті й буде знижувати його температуру.

Варто пам'ятати, що при підвищеній вологості повітря переносити спеку набагато важче!

  1. Відмовтесь на літо від килимів

На спекотний період краще звільнити приміщення від зайвих пилозбірників. Спробуйте освіжити інтер'єр квартири, забравши килими – додайте натомість живих рослин.

Легку прохолоду зможете відчути, просто ходячи босоніж по чистій підлозі.

Якщо ж у приміщенні, де ви у спеку проводите багато часу, все-таки працюють кондиціонери, дотримуйтесь простих правил:

оптимальною у приміщенні вважається температура 18-24 градусів, а вологість – 40-60%;

не повинно бути сильного протягу;

кондиціонер допомагає охолодити приміщення, але не дає свіжого повітря, тому кімнату з таким «охолоджувачем» треба періодично провітрювати.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.