12°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 34%

Вітер: 15 km/h

USD 27.43   EUR 29.63
Новини 24

Як подолати осінню депресію?

Затяжна похмура погода та осіння мряка. А з ними – сезонні психічні розлади й депресії. Як їх розпізнати і чим допомогти собі чи близькій людині, розповіли на пресконференції у Дніпропетровській облдержадміністрації.

«Восени загострюються різні хронічні хвороби, частішають невротичні розлади та депресії. Це пов’язано із сезонним зниженням сонячної активності, зменшенням тривалості дня. Як наслідок – уповільнюються фізіологічні процеси в організмі людини, знижується продуктивність», – зазначив завідувач психоневрологічного відділення Дніпропетровської клінічної психіатричної лікарні Сергій Анісімов.

Сезонні розлади можуть виявляти себе у вигляді сонливості, швидкої втомлюваності. Все рідше людина відчуває радість, підйом активності, бадьорості.

За таких симптомів проводити медикаментозне лікування не потрібно, сказав Сергій Анісімов. Достатньо нормалізувати режим дня, сну, харчування. Підтримати психічне здоров’я допоможуть фізична активність і спорт, а ще – хобі, спілкування, розваги.

«Важливо розрізняти невротичні розлади і депресії. Наприклад, якщо людина перебуває у нетипово зниженому для себе настрої понад два тижні, або в неї стійкий тривалий головний біль – це може свідчити про депресію. У такому разі краще проконсультуватися із психіатром. Він призначить ліки, які відновлять нормальну мозкову діяльність», – додав Сергій Анісімов.

Щороку 10 жовтня у світі відзначають День психічного здоров’я. Його ініціювала Всесвітня асоціація психіатрів задля підвищення обізнаності людей про проблеми психічного здоров’я та мобілізації зусиль на його покращення.

Останнє редагування Четвер, 10 жовтня 2019 11:12

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.