23°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 77%

Вітер: 16 km/h

USD 27.38   EUR 30.63
Новини 24

Як поводитися кам’янчанам в умовах послаблення карантину?

Послаблення карантину багато людей сприйняли як його скасування, однак крива захворюваності на коронавірус в Україні продовжує йти вгору. Як слід поводитися в умовах часткового скасування карантинних обмежень, кам’янчанам розповіла лікар-інфекціоніст амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №7 Любов Кодола.

Лікар нагадала, що вихід із карантину має декілька етапів. Зараз оголошено перехідний етап. Якщо суворий карантин включав навіть обмеження виходу з житла, то нинішнє послаблення введено з розрахунком на свідомість громадян. Передбачається, що у людей виробилася певна обережність, напрацьовано заходи профілактики, які продовжать виконуватися.

Якщо ж захворюваність не знижуватиметься, можливе повернення до більш жорсткого карантину, аж до закриття окремих областей чи міст. Тож не виключено, що кам’янчанам доведеться переглянути свої плани на літо.

Наразі ж усім необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, користуватись масками в магазинах та громадському транспорті. «Кожен повинен пам’ятати, що таким чином він захищає і себе, і своїх рідних, і все своє оточення», – наголосила лікар. Також варто регулярно провітрювати приміщення та робити вологе прибирання.

Людина, що повернулася з-за кордону, зобов’язана повідомити про це сімейному лікарю, який встановлює спостереження в телефонному режимі. Далі необхідно буде самоізолюватися вдома на 14 днів карантину. На ці два тижні людині за потреби може бути видано лікарняний лист. У разі погіршення стану необхідно зателефонувати сімейному лікарю, який визначить подальші дії.

Насамкінець лікар наголосила, що в разі проявів застуди або катаральних явищ усі питання теж треба вирішувати по телефону. За необхідності лікар у захисному одязі проведе огляд пацієнта на дому. Якщо ж людина прийде до медзакладу, а в неї виявиться коронавірусна інфекція, то багато і працівників, і відвідувачів, які контактували з хворим, будуть піддані ізоляції на 14 днів. Тож слід подумати й про оточуючих.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.