17°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 89%

Вітер: 7 km/h

USD 27.83   EUR 32.73
Новини 24

Як у Кам’янському завершуватиметься навчальний рік

Невдовзі закінчиться навчальний рік. Зрозуміло, що батьків цікавить, як все відбуватиметься в умовах дистанційного навчання, чи змушені будуть учні навчатися в червні, аби надолужити пропущений матеріал. Департамент з гуманітарних питань міської ради надає відповідні роз’яснення на підставі рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

Навчальний рік завершиться відповідно до затвердженої закладами структури, визначеної на початку навчального року, тобто 29 травня. Річне оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюватиметься з урахуванням результатів оцінювання за перший семестр та оцінювання з використанням технологій дистанційного навчання за другий. Якщо дитина з об’єктивних причин (відсутність технічної можливості, довготривала хвороба) не виконувала завдання під час дистанційного навчання, річне оцінювання її буде здійснено на підставі навчальних досягнень за І семестр. Для таких дітей заклади загальної середньої освіти після завершення карантину за заявою батьків організують консультації з базових предметів. Якщо поважні причини невиконання дистанційних завдань відсутні, то вчитель має право знизити річну оцінку з предмету.

Для забезпечення рівних умов проходження оцінювання всіма учнями у закладах загальної середньої освіти запроваджено гнучкий графік проведення підсумкових контрольних робіт (кількість контрольних виключно в межах, передбачених навчальною програмою). Кожен учень заздалегідь отримує графік проведення видів оцінювання із зазначенням форми роботи, кінцевого терміну та способу її подання.

Відповідно до наказу МОН, учнів 4-х та 9-х класів у 2019-2020 навчальному році звільнено від державної підсумкової атестації. Учні 11-х класів складатимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Календарного плану підготовки та проведення ЗНО 2020 року зі змінами, внесеними на підставі наказу Міністерства освіти і науки України.

Свідоцтва про здобуття базової середньої освіти, свідоцтва досягнень, табелі навчальних досягнень учні отримають не пізніше 15 червня 2020 року. Останні дзвоники та випускні вечори цього року з метою запобігання поширенню коронавірусу проводитися не будуть.

Батькам не варто хвилюватися, що через карантин дитина не зможе добре засвоїти навчальний матеріал і належним чином пройти підсумкове оцінювання. Коли діти повернуться у класи, педагоги разом з ними все відкоригують і надолужать.

На початку 2020-2021 навчального року за рекомендацією Міністерства освіти і науки в 2-11-х класах буде проведено вхідне оцінювання учнів з метою діагностування рівня навчальних досягнень за попередній рік та планування подальшої роботи із систематизації, узагальнення та закріплення навчального матеріалу, що вивчався учнями дистанційно. Тож зараз батькам треба допомогти дитині підготуватися до завершення навчального року, пам’ятаючи при цьому, що психіка дитини в цій ситуації набагато важливіша за її академічні знання.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.