11°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 33%

Вітер: 16 km/h

USD 28.08   EUR 33.38
Новини 24

Які медичні послуги у Кам’янському безкоштовні?

Станом на сьогодні у медичних закладах Кам’янського пацієнти можуть отримати гарантований пакет медичних послуг первинної ланки, який фінансується з державного бюджету. Про це повідомила начальник управління охорони здоров’я міської ради Юлія Манаєнкова.

«До переліку безкоштовних послуг входить огляд лікаря, вимірювання артеріального тиску, проведення електрокардіограми, загальні аналізи крові та сечі, які можна зробити на аналізаторі, тести на тропоніни – виявлення пошкоджень міокарда при гострому інфаркті міокарда, тести на ВІЛ, тести на вагітність і проведення профілактичних щеплень. У разі, якщо вас проситимуть сплатити за будь-яку з цих послуг, повідомляйте про це до управління охорони здоров’я міської ради», – зазначила Юлія Манаєнкова.

Що ж стосується послуг на вторинній ланці медицини, зараз існує проект Постанови Кабінету Міністрів України, у разі прийняття якого деякі медичні послуги з діагностики також стануть для пацієнтів безкоштовними.

«Проект Постанови Кабінету Міністрів «Безкоштовна діагностика» ще не затверджений. Туди входить 54 медичних послуги, а також обстеження, які необхідно проводити на вторинному амбулаторно-поліклінічному рівні – такі, як рентгенологічні дослідження, УЗД, лабораторні дослідження, проведення дрібних оперативних втручань, наприклад, біопсія. Якщо приймуть цю постанову Кабінету Міністрів, то вже з 1 липня 2019 року населенню не потрібно буде платити за проходження цих досліджень», – сказала Юлія Манаєнкова.

Послуги пакету «Безкоштовна діагностика» можна буде отримати безкоштовно за направленням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Послуги пацієнтам зможуть надавати як комунальні, так і приватні діагностичні центри, які укладуть договір з Національною службою здоров’я.

За інформацією МОЗ, щороку Верховна Рада затверджуватиме програму медичних гарантій разом із державним бюджетом на наступний рік. Відповідно, обсяг послуг у програмі медичних гарантій залежатиме від розміру фінансування з державного бюджету. До 2020 року завдання Міністерства охорони здоров’я, Уряду і Парламенту – зібрати реальну статистику захворюваності, розрахувати тарифи на кожну послугу та виділити достатньо коштів, щоб закупити потрібну кількість послуг і ліків. Зокрема, у 2020 році українці зможуть отримувати максимальну кількість медпослуг за державний кошт, а перелік платних послуг стане мінімальним.

Джерело: Кам’янська міська рада

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.