2°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 93%

Вітер: 7 km/h

USD 28.69   EUR 34.18
Новини 24

Якість продуктів перевірятимуть за новою системою

30 червня Президент України Петро Порошенко підписав Закон, який передбачає запровадження державного контролю та перевірки відповідності законодавству безпечності та якості харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин. Даний нормативний акт підтримав 251 народний депутат. Про це йдеться на офіційному порталі державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

На думку голови Держспоживслужби Володимира Лапи, підписання даного Закону допоможе посилити контроль за якістю харчових продуктів, а також вивести харчову безпеку України на європейський рівень.

Згідно із Законом, щорічно в Україні Держспоживслужбою буде проводитися зовнішній аудит до участі в якому будуть залучатися представники громадськості. Буде встановлено фіксовану суму штрафів за те чи інше порушення. Крім того, ревізії, зокрема операторів ринку, здійснюватимуться без попередження, буде запроваджено ризик-орієнтований підхід, фаховий державний контроль. Та попри це існуватиме і механізм пом’якшення покарання за певні порушення.

Закон про безпеку харчових продуктів набуде чинності лише через 9 місяців. Протягом цього періоду необхідно прийняти щонайменше 40 підзаконних актів аби привести нормативний акт у відповідність до директив ЄС.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.