16°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 73%

Вітер: 7 km/h

USD 27.98   EUR 32.83
Новини 24

Юний науковець із Кам’янського став переможцем всеукраїнського конкурсу

40 юних учених із Дніпропетровщини стали переможцями Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. За кількістю призових місць область – у трійці лідерів країни. Нагороди молодим тріумфаторам та їхнім науковим керівникам вручили у Дніпропетровській облдержадміністрації.

300 учнів з Дніпропетровщини стали переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. 40 юних науковців перемогли у фіналі конкурсу в Києві. П’ять з них стали претендентами на стипендію Президента України.

Хлопці та дівчата представляли наукові розробки у найрізноманітніших сферах. У 17-річного Іллі Оберніхіна з Кам’янського – перше місце за роботу «Обґрунтування бабінної підйомної машини з рівноміцним гумовотросовим канатом».

«Розробку можна використовувати у глибоких шахтах та кар’єрах. Головна проблема нині – не стільки добути руду, скільки підняти її на поверхню з великих глибин. Мій проект дозволяє зменшити енергоємність механізму до 30% і капітальні витрати – до 140%», – пояснив Ілля.

Нагороди отримали й наукові керівники переможців конкурсу.

«Надзвичайно пишаюся, що у 2019 році Дніпропетровщина поповнила свою скарбничку новими науковими досягненнями, – сказала заступник голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай. – Як науковець я можу сказати, що науковий шлях іноді важкий, часто тернистий. Але запевняю вас: це надзвичайно благородна справа».

На Дніпропетровщині науково-дослідницькою діяльністю займаються майже 12 тис. старшокласників.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.