14°C

Кам’янське

Зливи

Вологість: 91%

Вітер: 26 km/h

USD 28.48   EUR 33.38
Новини 24

З наступного року хворі на туберкульоз лікуватимуться вдома

Наступного року хворі на туберкульоз лікуватимуться переважно амбулаторно, їх спостерігатимуть сімейні лікарі. Про це на прес-брифінгу заявив перший заступник Генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Віктор Ляшко.

«Наступного року Україна перейде на амбулаторну форму лікування туберкульозу та помісячну оплату сімейним лікарям за результати та контрольований процес лікування хворих на туберкульоз за амбулаторною моделлю. Ми плануємо це впровадити з другого півріччя 2019 року», – зазначив Ляшко.

За його словами, кошти сімейним лікарям за супровід хворих з туберкульозом виплачуватиме Національна служба здоров'я України.

«Після анкетування на наявність туберкульозу лікар визначає подальші методи діагностики, зокрема, флюорографію, бактеріоскопічні та генно-молекулярні дослідження», – наголосив Ляшко.

У свою чергу, голова ГО «Інфекційний контроль в Україні» Андрій Александрін зазначив, що в Україні необхідно впроваджувати міжнародні визнані підходи до лікування туберкульозу, зокрема, амбулаторну модель лікування.

«У жодній країні світу немає окремих протитуберкульозних закладів. Хворих на туберкульоз лікують або лікарі-інфекціоністи, або лікарі первинки. Це нормально. У нашій країні є велика кількість протитуберкульозних закладів, але, на жаль, немає безпечних умов лікування для пацієнтів, відвідувачів та медичного персоналу. Туберкульоз – це та хвороба, що передається саме повітряним шляхом. Якщо у приміщенні відсутня або неправильно працює вентиляція, то є значні ризики інфікуватися мікобактерією туберкульозу та захворіти», – сказав Александрін.

Він висловив надію, що амбулаторна модель лікування буде підтримана державою та фінансуватиметься Національною службою здоров’я.

Джерело: «Укрінформ»

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.