-1°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 90%

Вітер: 7 km/h

USD 24.72   EUR 27.14
Новини 24

За 5 років виробництво горілки в Україні скоротилося втричі

Офіційне виробництво горілки в Україні в минулому році склало 12,690 млн декалітрів, що на 7,1% менше, ніж роком раніше. Про це повідомляє «Delo.ua» із посиланням на Державну службу статистики України.

Скорочення виробництва відбувається останні 5 років. Експерти «Pro-Consulting» говорять про падіння обсягу ринку горілки в Україні втричі за період із 2013 року. Найбільш велике зниження спостерігалося в 2014 році – 23,2%, що було викликано дестабілізацією соціально-економічної ситуації та нестабільним курсом гривні. За результатами 2016 року в країні було вироблено на 10,2% алкоголю менше, ніж в попередньому році. У 2017 цей показник скоротився на 17,6%.

Основна причина – зростання тіньового ринку, який веде до зниження попиту на горілку дешевого і середнього цінового сегмента. Інші причини можна пов’язати з фізичним скороченням ринку споживання, підвищенням акцизів і реструктуризацією географії експорту.

Аналітики зазначають: без змін у регулюванні виробництва спирту існуючий тренд продовжиться. У разі змін ринок горілки в Україні стане більш залежним від загальносвітових тенденцій, менш прибутковим, що вплине на перерозподіл часток виробників і посилення цінової конкуренції. Що стосується зовнішньої торгівлі, то експортний ринок орієнтується на поставки в країни Європи та Північної Америки, де Україна вважається сильним гравцем на горілчаному ринку і розширює свою географію в цілому.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.