23°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 63%

Вітер: 20 km/h

USD 27.28   EUR 30.73
Новини 24

За десять років сільське населення України скоротилося на 16%

Економічно активне сільське населення налічує 5,6 млн осіб. За деякими даними, 2 млн з них – трудові мігранти. Про це в «Укрінформі» під час круглого столу повідомила завідувач відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринків Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Тамара Осташко.

«Загальна кількість населення – 42,1 млн постійних жителів. З них сільських жителів – 31,1%. Якщо взяти показники 2018 року, фактично за 10 років приблизно на 16% скоротилася чисельність сільського населення. Економічно активного сільського населення від 15 до 70 років зараз 5,6 млн осіб», – розповіла Осташко.

Вона зазначила, що рівень зайнятості сільського населення у I кварталі 2019 року становив 62,2%, міського – 68,2%. За інформацією науковця, загальна кількість зайнятих у сільському господарстві – 2,9 млн осіб. Рівень безробіття серед сільського населення України становить 10,9%, серед міського населення – 9%.

«Наші колеги з відділу аграрних перетворень дали нам такі дані, що частка самозайнятих і безкоштовно працюючих серед зайнятих у сільському господарстві становить 79,5%. Інша вражаюча цифра – це обсяги трудової міграції. Якщо за офіційними даними кількість трудових мігрантів становить близько 7% від соціально активного населення, то за неофіційними оцінками кількість трудових мігрантів із села сягає 2 млн осіб. Якщо кількість активного сільського населення – 5,6 млн осіб, то 2 млн трудових мігрантів – це багато», – констатувала Осташко.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.