7°C

Кам’янське

Breezy

Вологість: 88%

Вітер: 24 km/h

USD 28.69   EUR 34.18
Новини 24

Жителів Кам’янського закликають не спалювати опале листя

Департамент екології та природних ресурсів Кам’янської міської ради звертає увагу кам’янчан на недопущення самовільного випалювання сухої природної рослинності або її залишків на території міста. Адже це не тільки несе небезпеку екосистемам міста, а й вкрай негативно впливає на здоров’я людей.

Чинним законодавством України категорично заборонено спалювання рослинних залишків на територіях дворів, підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок та за умови дотримання вимог щодо охорони атмосферного повітря, – наголошують в управлінні.

Небезпека полягає в тому, що під час горіння рослин в повітря потрапляють небезпечні канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів та знижують імунітет людини. Дим містить у своєму складі чадний газ, важкі метали та одну з найотруйніших для організму речовин – діоксин, а тліюче листя і бадилля виділяє в повітря бензопірен, що провокує у людей ракові захворювання. Крім цього, з опалим листям горить і безліч іншого дрібного сміття, що лише посилює забруднення атмосфери органічними та неорганічними сполуками.

У департаменті зазначають, що найбільш «дружнім» до довкілля є знищення опалого листям шляхом його компостування та подальшого використання як добрива для рослин. Також законодавством передбачена можливість укладання договорів зі спеціалізованими організаціями на його вивезення.

Стаття 152 Адміністративного кодексу України про порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів передбачає накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.