-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 100%

Вітер: 14 km/h

USD 28.63   EUR 34.76
Новини 24

Журналістам розповіли про економічні аспекти євроінтеграції

Днями в Києві у рамках прес-туру, організованого для журналістів ГО «Український кризовий медіацентр», пройшла зустріч із віце-премєр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

На початку зустрічі віце-прем’єр-міністр наголосила на важливості безвізового режиму з ЄС, ухваленого два роки тому. Вона зазначила, що свобода пересування в рамках цивілізованого світу є однією із засадничих свобод громадянина.

 

Далі Іванна Климпуш-Цинцадзе висвітлила економічні аспекти євроінтеграції. Міністр повідомила, що зараз у рамках Угоди про асоціацію для країни існує низка важливих пріоритетів: енергетика, цифровий ринок, митне співробітництво, свобода юстиції та безпека.

Зокрема, днями Верховна Рада ухвалила два надзвичайно важливих рішення. Перше з них – закон щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання. Отже, при сертифікації певної продукції в Україні виробник не матиме потреби знову сертифікувати її в ЄС. Це стане свого роду «промисловим безвізом».

Інший закон – безпрецедентне рішення про затвердження «енергетичного» додатку до Угоди про асоціацію. Коли він набуде чинності, Україна матиме змогу інтегруватися в європейський газовий і електроенергетичний ринки. Йдеться і про надійність постачання, і про прозоре тарифоутворення. Це вже буде частиною секторальної інтеграції до Євросоюзу, наголосила віце-прем’єр.

Журналісти мали змогу поставити свої запитання та отримати на них відповіді. Йшлося, зокрема, про товарообіг України з ЄС.

У 2018 році Україна реалізувала до Євросоюзу продукції на 15% більше, ніж за попередній рік. 23 регіони країни продемонстрували зростання експорту до ЄС, і найбільше в цьому прогресувала саме Дніпропетровщина.

Експорт досить різноманітний. Це харчові й промислові товари певного рівня переробки: від соняшникової олії до молочної продукції, від кабелів до електрочайників.

Інвестиції Євросоюзу в Україну теж щороку зростають, але обсяги їх залежать від кількох факторів – зокрема, від показників країни в рейтингу ведення бізнесу. Водночас серйозним викликом є недосконалість судової влади у сфері права власності. Тож необхідна судова реформа. Цей процес потребує часу, і це вже завдання судової влади, зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.