+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

38.6

Субота, 10 Грудня 2022 08:12:37
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

38.6

новини на пульсі:

Які спеціальності найпопулярніші в коледжах та профтехах Дніпропетровщини

22 Листопада, 2022

До навчання у професійно-технічних закладах, технікумах та коледжах регіону стало майже 16 тисяч першокурсників. Вони освоюють навички найрізноманітніших професій – від гірничодобувної промисловості й швейного виробництва до поліграфії та медсестринства. Які спеціальності стали найпопулярнішими серед вступників, розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«Вступна кампанія до профтехів та коледжів тривала до листопада. Першокурсники, котрі були зараховані ще влітку, навчалися, а заклади доукомплектовували групи. Маємо в області майже 16 тисяч першокурсників», – розповідає начальниця управління департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОВА Любов Кравченко.

У профтехах Дніпропетровщини готують спеціалістів у різних галузях: промисловість, транспорт, будівництво, швейне виробництво. Загалом понад сто професій.

«Найпопулярніші – зварювальник, працівник громадського харчування та сфери обслуговування. Затребуваний і сільськогосподарський напрямок, – зауважила Любов Кравченко. – Продовжуємо впроваджувати і дуальну форму навчання. Учні профтехів будуть вдосконалювати свої скіли на підприємствах. Таких п’ятдесят. Зараз укладаються договори між ними, навчальними закладами та учнями».

У коледжах та технікумах затребувані цього року медсестринство, комп’ютерна інженерія, харчові технології, початкова освіта, будівництво і цивільна інженерія.

Нині в області працює 53 заклади професійно-технічної освіти, 61 технікум та коледж. Знання у них здобуває понад 54 тисячі учнів. Навчаються онлайн.

З початку війни на Дніпропетровщину переїхали 7 коледжів з Донеччини.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин