+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

38.53

Субота, 3 Грудня 2022 12:12:53
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

38.53

новини на пульсі:

Творчість проти війни: 8 антивоєнних пісень

10 Березня, 2022

Нещодавно ми рекомендували вам добірку пісень, народжених війною.

Але варто зазначити: до теми війни, її наслідків, руйнівного впливу на людство загалом та певних людей зокрема часто звертаються творчі люди. Окрему позицію тут займають рок-гурти, адже проілюструвати жахи краще за все можна під звуки перевантажених гітар та гучний і агресивний вокал. Зараз пропонуємо згадати декілька пісень, які найкраще показують, що війна – це зайва річ у нашому світі.

 

Black Sabbath – War Pigs

У 1970-му світ побачила пісня з явним антивоєнним меседжем. Тут генерали порівнюються з відьмами, солдати – з пішаками на шахівниці, а політики – ті, «хто лише розпочинає війни». І навіщо їм самим воювати, коли це можуть робити бідні люди?

 

Metallica – One

Одна з найвідоміших пісень культового треш-метал гурту всіх часів розповідає про травми, яких зазнав солдат. На війні він втратив кінцівки, зір, слух та можливість говорити. Він мовчки лежить у палаті та навіть не може спокійно померти. Саме тому благає Бога припинити його страждання.

 

 

Dire Straits – Brothers in Arms

Пісня 1985-го року, яка розповідає про безглуздість війни. Як же це зрозуміти, коли одні брати по зброї знищують інших? Так, ці чоловіки об’єднуються – вони друзі, побратими, брати, родина. Але на тому боці проти них виступає така ж родина. Це все не має жодного сенсу.

 

 

Marvin Gaye – What’s Going On

Відомий R’n’B-співак Марвін Гей багато спілкувався зі своїм братом, який воював у В’єтнамі. Саме його історії надихнули на створення пісні, яка б закликала всіх людей жити у мирі та взаєморозумінні.

У 2004-му цю пісню переспівав гурт A Perfect Circle.

 

 

5’nizza – Солдат

Український гурт «5’nizza» подарував шанувальникам пісню про «дитя війни» – солдата, який по суті своїй є лише інструментом у досягненні навіть не своєї мети. Він просто робить те, що йому наказують, і паралельно бачить жахи, які супроводжують війну – розірваний рот комбата, бійки у казармі й таке інше.

 

Slayer – Eyes of the Insane

Пісня про все того ж солдата, але виконана у більш жорсткій манері. Від першої особи слухач може почути розповідь про параною, контузію, тривогу та нічні жахіття – супутники будь-якої війни. Також нагадується, що війна – це справжнє пекло і що більшість її учасників – справжні солдати невдачі.

Michael Jackson — Earth Song

Пісня Землі присвячена нашій планеті та тому, що людство робить із нею. І, як ви здогадалися, війна займає тут одну із провідних позицій, руйнуючи все те, що створено для нас і нами ж.

 

Serj Tankian – Empty Walls

Пісня, як і всі інші з нашого списку сьогодні, розповідає про безглуздість війни. Зокрема, тут критикується війна в Іраку.

 

Підписуйтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин