+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.488

Четвер, 23 Березня 2023 11:03:53
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.488

новини на пульсі:

Кам’янчанам нагадали про необхідність регулярних медичних оглядів

10 Березня, 2023

Необхідність медичного профілактичного огляду більшість людей ігнорує, і даремно. Незалежно від статі та віку, слідкувати за станом свого здоров’я необхідно всім. Профілактика хвороби завжди краща, ніж її лікування, а вчасно діагностовану хворобу можна побороти, навіть якщо вона важко піддається лікуванню.

Яких лікарів потрібно проходити та які аналізи треба здавати щороку, нагадали в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

Сімейний лікар. Навіть якщо у вас немає жодних скарг, проводячи вимір зросту/ваги, тиску, розшифровуючи результати загальних щорічних аналізів крові та сечі, аналізу на цукор у крові, лікар уже може дати попередній висновок про здоров’я, визначити наявність запального процесу в організмі різної локалізації, серцево-судинних порушень, цукрового діабету тощо.

Офтальмолог. Одне з головних завдань профілактичного огляду в офтальмолога – запобігти чи діагностувати на ранній стадії наслідки поширених патологій зору. Офтальмолога рекомендується відвідувати особливо після 40 років. У цьому віці зростає ризик появи глаукоми – серйозної патології зору, що призводить до повної сліпоти. Діагностувати глаукому дозволяє вимірювання внутрішньоочного тиску.

ЛОР. Рекомендується щороку проходити визначення гостроти слуху в ЛОРа. Підтримка слуху в нормі дуже важлива, особливо якщо ви часто перебуваєте під впливом гучних або високочастотних шумів. Перевірка слуху дозволяє виявити проблеми до того, як вони почнуть негативно впливати на якість життя, і визначити лікування – наприклад, дізнатися, чи рекомендовані вам слухові апарати.

Стоматолог. Проблеми із зубами не чужі майже нікому, а з огляду на вартість стоматологічних послуг будь-кому зрозуміло, що вчасно запломбувати одну маленьку дірочку буде в рази дешевше, ніж ставити коронку або імплантат.

Кардіолог. Цього лікаря рекомендується відвідувати чоловікам після 30 та жінкам після 35 років. Щорічне кардіообстеження включає ЕКГ, УЗД серця, УЗД судин шиї. Ці діагностичні методи допоможуть оцінити ризики серцево-судинних захворювань: інсультів, інфарктів, раптової смерті. Крім цього,  необхідні обов’язкові щорічні аналізи крові (біохімія, ліпідний профіль, функція щитоподібної залози, гемостаз, загальний аналіз крові). Усе це супроводжується консультацією кардіолога.

Гінеколог. Кожна жінка знає: щорічне відвідування гінеколога є обов’язковим. Від цього залежить не лише здоров’я її репродуктивної системи, а й організму загалом. Під час гінекологічного огляду лікар бере мазок на рак шийки матки. Також під час прийому проводиться пальпація молочних залоз для ранньої діагностики фіброаденоми та пухлинного процесу в грудях. За необхідності можуть бути назначені додаткові обстеження (наприклад УЗД чи маммографія).

Проктолог. Усім особам, старшим за 30 років, рекомендується пройти хоч і неприємну, але необхідну процедуру – візит до проктолога з ректальним пальцевим оглядом. На жаль, рак прямої кишки – один із найпоширеніших видів раку. Ймовірність його розвитку зростає з віком. Виявлення цієї хвороби на зародковому етапі дає великий шанс на повне одужання.

Перевірка на інфекційні захворювання

Для всіх вікових груп та статей рекомендовано перевірятись на ВІЛ та гепатит С. Бажано робити такі перевірки хоча б раз на рік під час відвідування сімейного лікаря. Також, враховуючи стиль життя, вам можуть порадити пройти перевірку на інші захворювання, які передаються статевим шляхом.

Перевірка на рак шкіри та меланому

Огляд шкіри варто проходити один раз на 6–12 місяців. Мінімум – щорічно перед літнім сезоном. Якщо у вас в родині були випадки раку шкіри,  світла шкіра та волосся, ви маєте ластовиння, швидко згораєте чи багато часу проводите на сонці, користуєтесь солярієм, а на тілі багато родимок (понад 50 елементів) чи травмували одну з них – лікар може порадити робити такі обстеження  частіше.

Як підготуватися до медогляду?

Візьміть із собою паспорт та направлення на медогляд від роботодавця (якщо воно є).

Одягніть зручний одяг. На медогляді вам потрібно буде роздягнутися.

Не їжте перед профоглядом. Аналізи необхідно здавати натще.

Не куріть і не приймайте алкоголь перед відвідуванням лікаря та здаванням аналізів, це може вплинути на результати.

Уникайте гучного шуму та прослуховування гучної музики за день до перевірки слуху.

Рекомендації щодо деяких скринінгових обстежень можуть змінюватись,  з’являються нові дослідження, які визначають доцільність  того чи іншого профілактичного огляду. Якщо ви вирішили пройти профілактичне обстеження – зверніться до свого сімейного лікаря. Базуючись на стані здоров’я конкретної людини, її спадковості та стилю життя, лікар складе необхідний графік оглядів. За бажанням можна пройти медогляд і в приватній клініці або медичному центрі на вибір у рамках комплексної пакетної пропозиції.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин