Електронний реєстр військовозобов’язаних :чи будуть повістки в е-кабінеті
2 квітня Володимир Зеленський підписав Закон № 10062 “Про електронний кабінет військовослужбовця”. Це дозволить прискорити збір, обробку та використання даних про військовослужбовців, а також оцифрувати всі послуги та процеси для військовослужбовців. Відповідно до цього закону, податкова служба, Міністерство юстиції та Міністерство внутрішніх справ передаватимуть персональні дані військовозобов’язаних до електронного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Для чого потрібний реєстр
- удосконалення списків призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, зокрема, в частині налагодження взаємодії між реєстрами, використання даних щодо військового обліку тощо;
- запровадження можливості створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифікату);
- створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який забезпечить надання онлайн-послуг військовослужбовцям;
- створення порталу електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов’язаних. Наприклад, з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних у системі.
- посилення кіберзахисту та надання права розміщувати свої ІТ-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО
- прискорення та розширення доступу Сил оборони до розвідданих партнерів й посилення захисту від кібератак рф.
Чи будуть повістки в е-кабінеті?
За словами заступниці міністра оборони Катерини Черногоренко, е-кабінет військовозобов’язаного необхідний виключно для поновлення даних.
“По закону, який було прийнято та підписано, жодного положення щодо електронного вручення повісток зараз немає”, – зазначила Черногоренко.