• UA
  • RU
  • Електроситуація: що втратила Україна і чи чекати кам’янчанам підвищення тарифів?

    Із самого початку повномасштабного вторгнення росії в Україну – наша енергосистема регулярно зазнавала пошкоджень та руйнувань зі сторони окупанта. Починаючи з 24-го лютого 2022 року і по сьогоднішній день. На постійній основі тактика руйнувань критичної інфраструктури була "запроваджена" росіянами починаючи з 10 жовтня 2022 року. Так, зі слів міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, за більше ніж 2 роки вторгнення було пошкоджено 50% енергетичної системи країни. За даними компанії ДТЕК – вона втратила 80% потужностей електрогенерації. Близько 200 разів російська армія завдавала шкоди лише українським ТЕС. А саме:

    • 11 квітня 2024 року Трипільську ТЕС, найбільшу в Київській області, було повністю зруйновано.
    • Зміївську ТЕС у Харківській області знищив російський удар 22 березня 2024 року.
    • Вуглегірську ТЕС у Донецькій області з 25 липня 2022 окупують російські війська.
    • Харківська ТЕЦ-5, одна з найбільших в Україні, повністю зруйнована після російської атаки 22 березня 2024.
    • Ладижинська ТЕС: станцію було серйозно пошкоджено під час удару 22 березня 2024.
    • 22 березня 2024 року було пошкоджено кожен енергоблок Бурштинської ТЕС, Львівська область.
    • Вдень 11 квітня 2024 року росія атакувала керованими авіаційними бомбами Сумську ТЕЦ.
    Електроситуація: що втратила Україна і чи чекати кам’янчанам підвищення тарифів? / Фото з інтернету
    Електроситуація: що втратила Україна і чи чекати кам’янчанам підвищення тарифів? / Фото з інтернету

    І це лише наймасштабніші атаки за час повномасштабної війни. У зв’язку із цим мешканці нашого міста не могли не задатися питанням:

    Як це вплине на вартість тарифів на електроенегрію?

    "Для підготовки до наступного осінньо-зимнього сезону потрібно більше мільярда доларів. Грошей нема.", – заявив в.о. гендиректора "Українських розподільчих мереж" Мартинюк.

    На даний момент тариф на електроенергію для населення складає 2,64 грн/кВт-год. Новий тариф може бути більшим на 50% – 3,96 грн/кВт-год. Народний депутат Олексій Кучеренко також повідомив про те, що за його даними, новий тариф обговорюється в межах 3,5-4 грн/кВт-год.

    У міністерстві енергетики України очікують, що в межах підготовки до наступного опалювального сезону доведеться підвищити тарифи на електроенергію. Про це розповіла в етері телемарафону "Єдині новини" заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

    "Ми зараз активно готуємося, активно розраховуємо в тому числі ті ресурси, на які ми можемо покладатися в підготовці до наступного опалювального сезону. І очевидно, що незначне підвищення тарифу все-таки відбудеться. Просто зараз рішення ще не прийнято. Тривають дискусії, розрахунки, але скоріше за все це відбудеться", — сказала Гринчук.

    Вона нагадала, що з 22 березня росіяни масовано атакують українські енергетичні об’єкти. На сьогодні вже втрачено більше ніж 8 гігаватів – "величезний об’єм генерувальних потужностей".

    "І зараз просто нелюдських зусиль нам вартує те, щоб утримувати систему в стабільній роботі", — повідомила заступниця міністра.

    За даними різних інтернет-виданнів, підвищення тарифу на електроенергію може відбутися з 1 червня або з 1 липня – остаточну дату ще не визначено.

    Електроситуація: що втратила Україна і чи чекати кам’янчанам підвищення тарифів? / Фото з інтернету

    Також можливі відключення електроенергії

    В Україні більшу частину доби спостерігається дефіцит електроенергії. При цьому на 13 травня заплановано рекордний обсяг імпорту із п’яти країн Європи. На ранок було знеструмлено 412 населених пунктів: через бойові дії – у Донецькій, Харківській, Херсонській областях, з технічних причин – у Сумській області. Що стосується Дніпропетровщини – про відключення наразі не повідомлялося.

    Як повідомили в "Укренерго", протягом доби імпорт струму здійснюється з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальний обсяг імпорту – 19 484 МВт*год. із максимальною потужністю в окремі години до 1 475 МВт. У зв’язку з цим з 17:00 до 24:00 для промисловості по всій країні запровадять обмеження. У ці ж години переконливо просять заощаджувати електрику і мешканців.

    Автор: Максим Бурхан

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити