В Україні хочуть побудувати декілька сміттєобробних заводів
Міністерство охорони довкілля спільно з державною установою "Офіс із залучення та підтримки інвестицій" шукатимуть зацікавлених інвесторів для пілотних проектів з будівництва сміттєобробних заводів на Київщині, Івано-Франківщині та у Закарпатській області. Підписано відповідний Меморандум про співпрацю.
"Україна, навіть попри війну, впроваджує європейські стандарти не лише в нормативній площині, але і на практиці. Маємо створити якісну інфраструктуру у сфері захисту довкілля. Звичайно вартість тут чимала. Відкласти на потім – не вихід. Ми повинні вже сьогодні будувати нове майбутнє", – зазначає заступник Міністра з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко.
За підрахунками, для створення мережі сміттєобробних заводів Україні потрібно понад 4-5 млрд євро.
Відтепер ДУ "Офіс із залучення та підтримки інвестицій" допомагатиме Міндовкіллю у пошуку зацікавлених інвесторів для пілотних проєктів з будівництва сміттєобробних заводів на території трьох регіонів: Київщині, Івано-Франківщині та у Закарпатській області.
Передбачається, що установа буде працювати з міжнародними компаніями та організаціями для поширення інформації про існуючі проекти та відбору відповідних пропозицій на запит іноземних інвесторів.
Міністерство гарантує, що інвестори зможуть залучати кошти на вигідних умовах для інфраструктурних проектів, таких як будівництво заводів, терміналів, нових освітніх установ і зон відпочинку.
Слід зазначити, що на офіційному порталі міста Києва зазначили, що у столиці передбачають створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів.
А у січні 2024 року Україна отримала позитивний відгук від Швеції під час воркшопу, організованого Міндовкіллям спільно зі шведським урядом. Стокгольм висловив готовність стати консультантом та сприяти побудові оптимальної системи управління відходами в Україні.
На сьогоднішній день в Україні налічується більше 5,5 тисяч, 256 з яких – перевантажених полігонів, а 1347 звалищ не відповідають нормам екологічної безпеки.
В Україні зі сміттям катастрофа, і це – не перебільшення. 90% всіх побутових відходів відправляються на полігони побутових відходів. Гори сміття, розкладені на землі – це наша сьогоднішня дійсність.