• UA
  • RU
  • Почати з нуля: Інна з Луганщини і соляна кімната

    Нова героїня проєкту “Почати з нуля” Інна Хмельницька приїхала з Кремінної Луганської області до Кам’янського ще на початку повномастабного вторгнення. Через зміну клімату, родина Інни, а особливо її маленький онук, почав часто хворіти, не бажаючи приймати багато пігулок, почали шукати альтернативний метод підтримки імуннитету. Так власне проблема почала перероджуватися в ідею сімейної справи “Соляний полюс”

    Інна з онуком / Фото : з сімейного архіву Інни Хмельницької

    Про початок повномастабного вторгнення, каже Інна вперше почули від друзів, які приїхали з міста Щастя 24 лютого 2022 року о 3 годині ночі і розповіли про перші обстріли. Але відразу не повірили, та чекали офіційних заяв від влади. Коли ситуація почала загострюватися, поїхала родина доньки Анастасії. А Інна залишалася і далі в Кременній, бо тут треба було підтримувати вже існуючу справу – займалися продажем будівельних матеріалів:

    “Ми виходили з подругою майже останніми, йшли в останній колоні людей, далі усіх розстріляли… Я вважаю той день своїм другим днем народження” – каже героїня.

    Кремінна, 2022 рік / Фото : з мережі

    До Кам’янського потрапила не випадково, тут були родичі, які вже прихистили частину її родини, тому і Інна вирішила перечекати військові події в нашому місті. Як і більшість українців, в квітні 2022 року вона мала надію, що війна швидко закінчиться і можна буде повернутися до рідного містечка.

    Ліси Кремінної / Фото : з мережі

    Тут родину чекали і перші проблеми: клімат Кам’янського виявися більш вологим ніж у Кремінній і  не підійшов найменшому члену сім’ї – Мирону. До того ж слід зазначити, що Кремінна розташована в долині річок Красна та Крем’янка і відома своїми природними рекреаційними ресурсами та має репутацію “Легень Донбасу”. На території містечка були розташовані обширні хвойні та листяні ліси, налічувалося багато озер, джерел та місць відпочинку. Тому так нелегко було звикнути до великого промислового міста, з його екологічними проблемами.

    “Мирон за весну 2022 року перехворів тричі, також виявили збільшення аденоїдів та рекомендували їх видалення”

    Саме так почалася історія створення соляної кімнати в Кам’янському. Бо обравши серед альтернативних методів галотерапію, в Кам’янському таких локацій не знайшли, їздили у сусідне місто. Вивчили багато літератури, пропозиції конкурентів і взялися до роботи. Автором проєкту є донька Інни – Анастасія Потапова, а самим будівництвом соляної кімнати займалася одна з найкращих в Україні компаній, що має більше 300 успішних проєктів на найвищому технічному та дизайнерському рівні згідно з сучасними вимогами та досягненнями в медицині.

    Почати з нуля: Інна з Луганщини і соляна кімната / Фото : ТРК МІС

    Аж 4 тони камʼяної солі було використано в будівництві “Соляного полюсу”. Сіль є сертифікованою, більшість була привезена з Польщі, але особливо родина пишається тим, що вдалося придбати останню партію нашої рідної української Артем солі з міста Соледар і також використати для створення галокамери.

    Інна з родиною / Фото : з сімейного архіву Інни Хмельницької

    Сьогодні  Інна адміністраторка сімейної справи, щодня записує на прийом відвідувачів, пояснює правила прибування в галокамері, робить кисневі коктелі. Сама, медик за фахом, вона зазначає:

    “Кам’яна сіль – створює гіпоалергенний і антибактеріальний клімат в галокамері. Під час перебування в соляній кімнаті мікрочастинки солі проникають в організм і осідають на шкірі . Вони чинять імуномодулюючу , бронхидренажну і протизапальну дію. А завдяки великій кількості хлориду натрію, повітря в кімнаті також має противірусну, бактерицидну та протигрибкову дію.”

    З особливим темлом героїня розказувала про двох українських військових, які в рамках реабілітації проходили курси галотерапії і повернулися з позитивним відгуком: “Ми вперше за 2 роки виспалися”.

    “Ми бачимо результат своєї справи. Дуже приємно коли люди залишають відгуки, а діти приносять малюнки”

    Сьогодні життєвим кредом героїні став вислів: “У здорового купа проблем, а у хворого тільки одна – бути здоровим”. І щодня Інна відкриває двері соляної кімнати, щоб покращити фізичний та моральний стан кам’янчан і гостей міста. В цьому знайшла і натхнення, і нові знайомства, і спілкування.

    “Соляний полюс” / Фото : solyanyi_polius

    Більше деталей у нашому випуску

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити