• UA
  • RU
  • Смертельний флешмоб серед дітей: чи дістався він України?

    Днями Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до Національної поліції з проханням відреагувати на поширення нового смертельного флешмобу серед дітей.

    За його словами, флешмоб шириться серед дітей у соціальних мережах. Діти на камеру вдихають пари побутових токсичних речовин, що може мати серйозні наслідки для здоров’я і життя.

    "Я, як Омбудсман, з метою захисту права дитини на життя та охорону здоров’я звернувся до Національної поліції з проханням відреагувати на ситуацію та вжити всіх необхідних заходів для запобігання поширенню цієї небезпечної тенденції.

    Водночас звертаюсь до батьків бути пильними до небезпек, що чатують на дітей в інтернет-мережі, і свідомо ставитися до кіберзагроз. Адже чим більше діти знають про можливі ризики, тим більш захищеними вони будуть, зокрема від маніпуляцій, кібербулінгу та небезпечних онлайн-трендів", – зазначив Дмитро Лубінець у свому Telegram-каналі.

    Разом з тим, у Нацполіції наголосили, що інформація про небезпечний тренд серед дітей в Україні не відповідає дійсності: у дописах, нещодавно поширених в українських медіа, уся викладена інформація опирається на думку іноземних дослідників, взята з джерела іноземного медіа та описує таку проблематику підлітків за кордоном. В Україні підрозділи поліції таких випадків не зафіксували, і в українському сегменті Інтернету зростання популярності цього челенджу не спостерігається.

    Але правоохоронці все ж нагадали рекомендації та правила безпеки для батьків підлітків:

    • спілкуйтесь з дітьми та будьте для них друзями. Попередьте їх про ризики подібних небезпечних трендів та їх наслідки. Поясніть реальну небезпеку для здоров’я і життя від таких дій;
    • цікавтесь контентом, який переглядають діти, їхньою активністю у соцмережах;
    • будьте на зв’язку, будьте доступні для звернень та переживань дитини. Заохочуйте дитину ділитися своїми думками й питаннями;
    • перевіряйте джерела інформації. Не довіряйте всьому, що бачите в Інтернеті. Навчіть дітей критично ставитись до поширюваної інформації. Завжди перевіряйте факти з надійних джерел, перш ніж поширювати їх.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити