У Португалії відкрилася виставка, що висвітлює стан українського спорту в реаліях війни

Під час 18-ї Конференції міністрів спорту Ради Європи Міністерство молоді та спорту Португалії, Посольство України в Португальській Республіці та Генеральне консульство України в Порту за підтримки португальської сторони та Секретаріату Ради Європи організували фотовиставку про вплив війни на український спорт.

Частина фотовиставки присвячена Сергію Стаховському, колишньому першому рекетиру України, який відклав тенісну ракетку і взяв до рук зброю, щоб захистити Україну, коли почалося повномасштабне вторгнення.

Фото: Міністерство молоді і спорту України

Олександра Паскаль – восьмирічна гімнастка, яка у 2022 році в результаті російського ракетного удару по Затоці на Одещині втратила ногу. Після протезування та реабілітації дівчинка продовжує активно займатися художньою гімнастикою і мріє про великі спортивні змагання та нагороди

Фото: Міністерство молоді і спорту України

Крім того, на фотовиставці було презентовано знімки відомого українського фотографа Миколи Синельникова, на яких зображені реалії українського спорту – спортивні споруди і те, що з ними зробила росія. Однією з героїнь фотовиставки стала дзюдоїстка Анастасія Чижевська, у якої російська війна двічі забрала дім, у 2014 році у Луганську та у 2022 в Ірпені. Свою медаль чемпіонату Європи Анастасія присвятила батьку, який загинув на фронті, захищаючи Україну.

Фото: Міністерство молоді і спорту України

Під час презентації фотовиставки Міністр молоді та спорту Матвій Бідний звернувся до учасників із подякою за солідарність з українським спортом:

"Ми розраховуємо на вашу солідарність у засудженні дій агресора, привернення уваги світу до дій для припинення цього нападу, а також у питанні продовження відсторонення громадян РФ і РБ від міжнародного спорту" – наголосив Матвій Бідний.

Разом з Міністром у представленні фотовиставки узяла участь Олімпійська чемпіонка, делегатка Конференції від молоді Ярослава Магучіх. Виступ Ярослави перед учасниками конференції був надзвичайно емоційним і потужним, викликавши глибокий відгук та підтримку.

"Сьогодні я світова рекордсменка, олімпійська чемпіонка та чемпіонка світу. Але місця, де колись почалися мої мрії, більше не існує. Моя спортивна школа була знищена російською ракетою. Вона стала ще однією жертвою війни, розв’язаної Росією"

Ярослава закликала лідерів європейської спортивної політики докласти зусиль для привернення уваги світу до жахливих наслідків війни та не допускати громадян країн агресорок до міжнародного спорту.

Фото: Міністерство молоді і спорту України

Раніше ми повідомляли:

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити