З півсотні прокурорів Хмельниччини мали інвалідність, оформлену головою МСЕК, та отримували пенсії
Триває розслідування гучної справи щодо незаконних дій Тетяни Крупи, голови МСЕК Хмельниччини, в якої було знайдено 6 млн доларів готівки. Їй вже обрали запобіжний захід — тримання під вартою.
Тепер "випливають" нові деталі цієї справи, про це розповідається у висновках розслідування журналіста Юрія Бутусова.
Йдеться загалом про 49 прокурорів Хмельницької обласної прокуратури та їхніх родичів, які отримали другу групу інвалідності за допомогою МСЕК, яку очолює Тетяна Крупа.
Також фігуранти цієї справи отримують пенсії по інвалідності, які виплачуються через Пенсійний фонд. Обласне управління ПФУ на Хмельниччині донедавна очолював син Тетяни Крупи Олександр Крупа. Але несподівано, 12 жовтня стало відомо, що він звільнився з посади.
"Майже всі прокурори Хмельницької області виявились… людьми з інвалідністю 2-ї групи – згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Т. Крупи. І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду О. Крупи", – написав Бутусов.
Бутусов зазначив, що ці пенсії прокурори відобразили у своїх деклараціях. Журналіст додав, що єдиними прокурорами з Хмельницької обласної прокуратури та всього керівництва її структурних підрозділів, які не отримували пенсії від Крупи, були Олександр Гончар, керівник Кам’янець-Подільської районної прокуратури, та його дружина.
А от подружжя обласного прокурора Олійника отримало 2,5 мільйони гривень з грошей пенсіонерів, зазначив журналіст.
"Першим пенсію о 2017-му у віці 37 років оформив Олексій Олійник, тоді він, простий прокурор, отримав вперше 34397 гривень. А в 2023-му Олійник, прокурор області, отримав вже 251 260 гривень. аналогічну з чоловіком підвищену пенсію оформила дружина – прокурор Ірина Олександрівна Олійник", – йдеться в дописі Бутусова.
За його словами, згідно з Кодексом законів про працю, інваліди мають перевагу при працевлаштуванні, оскільки їх набагато складніше звільнити, якщо вони переводяться з однієї посади на іншу. Наявність дружини-інваліда є ще однією причиною, яка перешкоджає переведенню прокурорів з "рідної" області, де "є друзі, майно і потоки", в інші області, де це незручно.
Для довідки, Тетяна Крупа очолювала Хмельницьку МСЕК з 2008 року. У 2020 році пройшла до облради від партії "Слуга народу". Її чоловік та син також працювали на державній службі й не мали власного бізнесу, хоча й володіють численними статками не лише в Україні, але й за кордоном.
У жовтні до Тетяни Крупи прийшли з обшуками слідчі ДБР. Загалом у неї вилучили 6 млн доларів готівки.
Раніше ми писали: Золота Хмельниччина: понад 1,5 мільйони доларів вилучили у депутатки міськради