У Всеукраїнському радіодиктанті згадали про культовий період розвитку українського футболу
Саме сьогодні об 11 годині українці об’єднались разом, взявшись за ручку і папір, все заради написання Всеукраїнського диктанту Єдності.
Оксана Забужко, письменниця та авторка диктанту згадала про знасний період розвитку українського патріотизму – успіхи української футбольної команди київського клубу "Динамо".
У тексті “Магія голосу" прозвучав уривок, присвячений футбольному клубу “Динамо”. Йшлося про період виступів клубу за часи Радянського Союзу у 1960-1980 роки.
“А у 1960-1980-ті, коли єдиною дозволеною формою патріотизму було вболівання за київське “Динамо”, Україна була закохана у голоси футбольних коментаторів. Їх впізнавали з півслова, в їхніх модуляціях ловили, немов ковток свіжого повітря, солідарність зі своїми і обурення привілеями москвичів, яким підсуджували судді у вирішальних матчах”, — йшлося у тексті Радіодиктанту.
Кореспонденти видання "Суспільне Спорт" нагадали пікові моменти успіху наших "динамівців" у період 1960-1980 років:
- У 1961 році “Динамо” перервало 29-річну гегемонію московських клубів, що здобували перемоги у чемпіонаті СРСР: вперше в історії виграло місцеву футбольну першість.
- Загалом до 1980 року “Динамо” дев’ять разів ставало чемпіоном СРСР. Найближчі переслідувачі — московські “Торпєдо” та “Спартак” — за цей період лише тричі вигравали чемпіонський титул.
- У 1970-ті “Динамо” досягло найбільших своїх успіхів на європейській арені: тричі доходило до чвертьфіналу Кубка європейських чемпіонів. А у 1975 році здобуло перемогу у Кубку кубків — перший євротрофей в історії київського клубу.
- У 1975 році форвард “Динамо” Олег Блохін став першим українцем, що здобув трофей найкращого футболіста світу — “Золотий м’яч”.
- Загалом у 1960-1980 роки здобуло 16 трофеїв. У заключні 10 років перебування в СРСР кияни поповнили свій доробок ще 11 титулами, зокрема у 1986-му вдруге стали володарями Кубка кубків.