Кам’янські педагоги знайомилися з естонською системою освіти
Триває міжнародний освітній тур українських педагогів, в якому беруть участь і кам’янські освітяни. Про це розповіла директорка департаменту освіти Кам’янської міської ради Наталія Рева в спільноті "Освітяни Кам’янського".
Після відвідин Швеції та Фінляндії делегація побувала в Талліні, де ознайомилася з естонською системою освіти в одній із гімназій.
Tallinn Kristiine High School – одна із найстаріших шкіл Талліна (заснована в 1919 році). Це безпечна, інноваційна, творча школа, заснована на спадкоємності та традиціях поколінь, яка приносить у життя людське тепло та багато знань. Школа, де учням цікаво вчитися, а вчителям – навчати.
Освітній процес завершується проходженням 96 курсів. Випускники здають державні екзамени: естонську мову, англійську рівня С1 (Кембріджський тест), математику та творчий іспит. Повна інтеграція в мовне середовище, крім державної естонської мови, обов’язкове вивчення англійської мови, вивчають шведську та італійську.
Система естонської освіти:
- школа І ступеня з 1 по 3 класи;
- школа ІІ ступеня з 4 по 6 класи;
- гімназія 7–9 класи;
- ліцей 10–12 класи.
У закладі організовано інклюзивне навчання. Підручників немає, вчитель сам обирає, як подати матеріал. Вражає матеріально-технічна база та чистота закладу – при кількості 900 учнів все сяє. Діти не псують шкільне майно. В школі 40 камер відеоспостереження, і якщо камера зафіксує пошкодження майна, батьки будуть сплачувати штраф.
Педагогічна освіта для педагогів не є обов’язковою, за молодим вчителем практиком закріплений ментор, який його навчає. Курсів для вчителів немає, досвідчені вчителі навчають молодих. Атестація педагогічних працівників відсутня, школи автономні. Директор Тінна поділилася секретом успіху свого закладу: "Всі знають, що потрібно робити, і роблять це якісно, без нагадувань".