• UA
  • RU
  • Науковці вперше виявили бурштин в Антарктиді

    Група вчених із Кембриджського університету на чолі з Джоанн Філіп Клейгс уперше виявила на території Антарктиди бурштин. Фрагменти викопної смоли знайшли в шарі лігніту завтовшки близько 5 сантиметрів.
    Бурштин виявили на шельфі острова Пайн, розташованого в західній частині континенту. Знахідка допомогла зрозуміти, що 83-92 мільйони років тому в Антарктиді були поширені хвойні дерева. Передбачається, що вони росли в болотистій місцевості.

    “Такі умови довкілля ідеально підходять для збереження і скам’яніння деревини і пов’язаних з нею рослинних смол, тому що для цього потрібна наявність дерев, які виробляють смолу з відповідним для скам’яніння хімічним складом, а також умови поховання, позбавлені кисню”, – автор дослідження Джоанн Філіп Клейгс.

    Фото: Cambridge University Press

    Вчені висушили виявлений матеріал і вивчили його методом мікроскопії відбитого світла і флуоресцентної мікроскопії. Бурштин виявився дуже прозорим і високоякісним. З цього автори дослідження зробили висновок, що він залягав на невеликій глибині й утворився за помірних температур.

    Завдяки знахідці вчені зможуть краще зрозуміти, якими були стародавні ліси Антарктиди, до якої екосистеми вони входили і як пристосовувалися до умов тих часів.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити