• UA
  • RU
  • Цей день в історії: наймасштабніша катастрофа на українських вугільних підприємствах

    На потужному Донабасі у Донецьку була розташована шахта імені О.Ф.Засядька – колись, за мирних часів, вугледобувне орендне підприємство, одне з найбільших і найпотужніших у даній галузі в Україні.

    Шахта була введена в експлуатацію ще у далекому 1958-му і названа на честь міністра вугільної промисловості СРСР в 1949-1955 роках Олександра Засядька.

    Шахта імені Засядька / Фото: Inforesist

    Обсяги видобутку у цій шахті вражали – 1,2 млн тонн вугілля на рік. Загальна чисельність працівників становила близько 9 тисяч. А роботи в підземних виробках велися на глибині до 1304 м.

    Але ця "багата" на паливну сировину шахта вважається однією з найнебезпечніших не тільки в Україні, а й у світі. Шахта характеризується раптовим викидом газу метану і вибухонебезпечного вугільного пилу. Крім того, фахівці визначають можливість самозаймання шарів.

    Вугілля страшною ціною

    На шахті ім. Засядька стався ряд найбільших катастроф в Україні:

    • 24 травня 1999 року – загинули 50 шахтарів;
    • 19 серпня 2001 року – загинули 55 шахтарів;
    • 31 липня 2002 року – загинули 20 шахтарів;
    • 20 вересня 2006 року – загинули 13 шахтарів.

    Але найтрагічнішим став день 18 листопада 2007 року. Цього дня на шахті імені Засядька відбулася наймасштабніша катастрофа на українських вугільних підприємствах за часів Незалежності – загинув 101 шахтар.  Всього в шахті працювало 385 гірників, яких було виведено на поверхню.

    Ще була глибокою рана встрати на Донбасі, як за два тижні, 1 грудня, на тому ж горизонті стався другий вибух – 52 гірники постраждали. А наступного дня – 2 грудня – загинули 5 рятувальників, які займалися ліквідацією наслідків аварії.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити