Президент України підписав закон про держбюджет України на 2025 рік. Як відреагує на це “Батьківщина”?
Однією зі знакових подій дня 28 листопада 2024 року стало повідомлення про підписання Президентом України Володимиром Зеленським Закону про Державний бюджет України на 2025 рік.
Однією з його визначальних особливостей є те, що видатки наступного року заплановані на рівні 3,6 трильйона гривень, а доходи – 2,05 трильйона гривень. Отож виникає питання: як компенсувати цю доволі суттєву різницю?
Нагадаємо, що фракція "Батьківщина" у Верховній Раді не тільки рішуче виступила про проекту Державного бюджету, який вчора отримав остаточне схвалення, а й запропонувала своє бачення того, як зробити головний фінансовий документ року таким, що працює в інтересах українців.
Урядова команда подала на розгляд парламенту бюджет, який ділить українців на рабів і господарів – посилює несправедливість і поглиблює соціальну прірву. Про це відразу заявила лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко.
За її словами, головний фінансовий документ країни сформований таким чином, що одним (освітянам, науковцям, медикам, вихователям, бібліотекарям та іншим) будуть платити заробітні плати на основі 30% мінімального прожиткового рівня (норма смерті), а іншим – обраним – зарплати будуть вимірюються від сотень тис. грн в місяць до мільйонів. Без уваги залишили урядовці і військових, не виділивши достатньо коштів для оборонних потреб і на лікування поранених. Недопустимим є також позбавлення будь якої допомоги внутрішньо переміщених осіб.
Тимошенко вимагає почати з наведення ладу в Нацбанку. Внаслідок побудованої фінансової піраміди між Нацбанком, комерційними банками і бюджетом із останнього планується вивести та наступному році 133 мільярди гривень. Це скандал! Ці кошти, на її думку, потрібно однозначно залишити в бюджеті та направити на підвищення пенсій і заробітних плат освітянам і медикам, науковцям та іншим категоріям працюючих, а також на збільшення держзамовлення на виробництво зброї українського виробництва.
Додаткові джерела наповнення державної казни, вважає Тимошенко, – це виведення з тіні доходів від торгівлі нафтопродуктами, з грального, алкогольного й тютюнового бізнесів, які недоплачують 70% податків. Також уряд зобов’язаний включити до бюджету отримання 3 млрд. євро доходу від заморожених в ЄС фінансових активів ворога, а це ще 135 млрд. грн..
Тимошенко тоді заявила, що фракція ” Батьківщина” буде добиватися прийняття принципово іншого бюджету. Однак, схоже, все відбулося за відомим принципом "маємо те, що маємо". Як тепер відреагує на це команда "Батьківщини"? Відповідь на це питання поки що невідома… Однак навряд чи хтось сумнівається, що вона неодмінно буде…
Сергій Федоренко