• UA
  • RU
  • Повістку неможливо оскаржити у жодному суді: постанова Верховного Суду

    Верховний Суд України виніс важливу постанову, яка виключає можливість оскарження повістки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) у судовому порядку. Про це йдеться у постанові Верховного Суду від 23 жовтня 2024 року у справі №380/2838/24, повідомляє “Судово-юридична газета”.

    Позивач звернувся до суду з вимогою визнати дії ТЦК протиправними через вручення йому повістки. Серед аргументів він вказав на підроблення підпису т.в.о. начальника ТЦК, фальшування документа та низку інших порушень, зокрема:

    • Відсутність розпорядження на вручення повістки;
    • Невказання дати та мети виклику;
    • Недотримання порядку вручення повістки, що передбачає участь уповноважених осіб або складання акту про відмову від отримання.

    Позивач заявляв, що ці порушення призвели до порушення кримінальної справи за статтею 336 ККУ (“Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації”). Однак Верховний Суд ухвалив, що повістка є виключно засобом оповіщення громадянина про необхідність виконання військового обов’язку, а не адміністративним актом, який можна оскаржити в судовому порядку.

    Ця постанова має важливе значення для правового регулювання процесу мобілізації та роз’яснює, що правові питання, пов’язані з виконанням військового обов’язку, не можуть бути вирішені через скасування повістки. Рішення Верховного Суду вкотре наголошує на необхідності належного оформлення та дотримання процедури вручення повісток, оскільки порушення може мати суттєві наслідки як для громадян, так і для органів, які їх вручають

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити