Як втілився стиль бароко в архітектурі Кам’янського
Цього дня, 7 грудня, в 1598 році народився Джованні Лоренцо Берніні – відомий італійський скульптор і архітектор, один із найвидатніших представників стилю бароко.
Звідки пішла назва "бароко" – достеменно невідомо. Вона означала "дивний", "вигадливий", "химерний" – саме так згодом назвуть цей мистецький напрям прихильники класицизму, який змінить собою барокову архітектуру.
Митці доби бароко відходили від чітких і ясних правил епохи Відродження та створювали споруди, покликані вразити глядача через емоції та відчуття. В архітектурі запанували динамізм, експресія, неспокій, які відображали багатоманітність світу, його складність і вічну мінливість.
Яскраве й оригінальне вираження бароковий стиль знайшов в українській архітектурі сімнадцятого-вісімнадцятого століть, втіливши в собі ці бентежні часи історії країни та органічно увібравши в себе народне мистецтво. Більше того – українське бароко стало національним стилем, до якого зверталися й архітектори двадцятого століття.
Зокрема, деталі бароко активно використовувалися в будівлях України повоєнних років. Чимало таких елементів можна побачити й на вулицях та проспектах Кам’янського, забудову яких здійснювали великі промислові підприємства міста.