Розлив мазуту у Чорному морі: масово гинуть дельфіни
Згідно з супутниковими даними від 24 грудня, темні плями були зафіксовані поблизу Феодосійської затоки. Утворення цих темних ділянок, ймовірно, пов’язане з вітром і може сприяти поширенню забруднення вздовж південно-східного узбережжя Криму.
За прогнозами УкрНЦЕМ щодо розповсюдження мазуту на період з 25 по 31 грудня 2024 року, забруднення сконцентроване біля українських прибережних природоохоронних територій, особливо Опукського природного заповідника та ландшафтного парку “Мис Такиль” в Криму. "У період з 28 по 29 грудня спостерігається утворення окремих осередків забруднення в районі Таманського півострова та сусідніх акваторій.
"Концентрація мазуту зменшується в центральній частині плями, однак висококонцентровані ділянки зберігаються поблизу узбережжя. До кінця моделювання (31 грудня) частина мазуту розсіюється у відкриту частину Чорного моря, але залишкові забруднення продовжують впливати на донні відкладення і прибережні зони", – зазначають у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
За повідомленнями ЗМІ, в період з 15 по 25 грудня на пляжах Краснодарського краю було знайдено 21 мертвого дельфіна-азовок. Причиною смерті, найімовірніше, стало гостре отруєння. На трупах не було виявлено зовнішніх слідів нафтопродуктів або жирів, травм, хвороб або виснаження. Реальна кількість загиблих дельфінів може бути значно більшою. Ворожі держави приховують точні дані про власне екологічне знищення.