• UA
  • RU
  • Андрій Щиголєв: "Молодші учні, дивлячись на своїх старших товаришів, бачать, що на них чекає попереду і розуміють, для чого прийшли до зали"

    Як ми вже повідомляли раніше, у Кам’янському з 9 до 12 січня на базі СК "Прометей" під керівництвом національного представника міжнародної організації Кіокушин-кан Карате-до в Україні Андрія Щиголева (5 дан) відбувалася сьома зимова навчально-тренувальна школа "КІОКУШИН-КАН СТАНДАРТ – 2025". У перерві між заняттями Андрій Олегович дав інтерв’ю для сайту "МІС".

    Андрію Олеговичу, складно було зібрати учныв на цю школу з урахуванням воєнного часу?

    Звичайно. Багато команд саме з цієї причини не змогли приїхати. Батьки просто бояться відпускати дітей у такій складній ситуації. Вони переживають, що війна підійшла впритул до Дніпропетровської області. І їх теж можна зрозуміти. Зимова навчально-тренувальна школа традиційно збирає всі клуби і федерації Дніпровського бранча. Але команди з Одеси та Тернополя цього року вирішили не брати в ній участі з міркувань безпеки. Якби у нас зараз відбулася повноцінна школа, як це було до повномасштабного вторгнення, то ми б усі сюди в один зал просто б не помістилися. Було б рівно втричі більше людей, і ми б займалася в різних залах окремими групами.

    У чому специфіка таких загальних тренувань, коли в одному залі тренуються і новачки, і вже більш досвідчені спортсмени?

    Коли в зал потрапляють учні різного віку і різного рівня підготовки, то діти, дивлячись на старших своїх товаришів, бачать їхній рівень майстерності, бачать результати їхньої роботи. Вони бачать, що на них чекає попереду і розуміють, для чого прийшли до зали. І це ж бачать їхні батьки, які привели сюди своїх дітей. І вони розуміють, що ми серйозна структура, з чіткими планами і розписаною на рік вперед програмою тренувань. Плюс – пряма передача інформації, передача енергетики. Тут у залі одночасно тренуються молодші пояси, середні та старші. Природно, що всі поділені на групи, і в кожної групи свої інструктори і своє завдання. Але при цьому вони всі один одного бачать. Молодші можуть оцінити рівень старших. Середні дивляться на молодших і згадують, що вони самі ще недавно були такими, а зараз вже помітно просунулися у своїй підготовці. А дивляться на старших і розуміють, що незабаром уже можуть досягти рівня і їхньої майстерності. А тут у залі стоять практично всі чемпіони України нашого бранча. Тому, коли ми всі "варимося в одному котлі", це дуже корисно. Як правило, ми всі тренуємося у своїх спортзалах і ось так об’єднуємося не дуже часто. Подібні об’єднання, вони завжди позитивно впливають на подальший розвиток.

    Андрій Щиголев /Фото МІС ТБ

    Як ви оцінюєте рівень організації "зимової школи" цього року?

    Досить високий. Хоча дисципліна іноді кульгає. Ось, наприклад, я дав команду на загальне шикування, а шикувалися довго – цілих 15 секунд. Довелося трохи попрацювати з хлопцями (за запізнення на шикування всі віджималися від підлоги – прим. автора), і всі вишикувалися повторно за 5 секунд. Коли колектив організований і дисциплінований, то це виглядає зовсім по-іншому. Взагалі, організувати таку масу дітей досить складно. Але в принципі, ми це змогли, ми це зробили.

    Андрій Щиголев /Фото МІС ТБ

    Як особисто Ви прийшли в карате?
    Мені було вже 14 років, коли карате тільки почало розвиватися в нас. Це був 1988-й рік. У школу до нас прийшов тренер і сказав, що якщо хто хоче, то може записуватися в секцію. Хоча тоді термін "карате" не вживали. Говорили просто "Секція рукопашного бою". Охочих займатися було дуже багато. Тільки з моєї школи записалося близько ста чоловік. За підсумком через 5-7 років залишилося тільки близько десяти людей, потім – п’ять. І зараз у карате з нашої секції залишився я один. Мені зараз 52 роки, але я не поспішаю жити і з карате я йти не збираюся.

    Андрій Щиголев /Фото МІС ТБ

    Ваш улюблений фільм про бойові мистецтва?

    Ну ви розумієте, що все наше покоління виховане на фільмах за участю Брюса Лі та Ван-Дамма. Хоча зараз ти вже розумієш, що все, що вони демонстрували на екрані – це дуже далеко від реальності. Мені, наприклад, подобався фільм "Кривавий спорт", але не через техніку, яка в ньому показана. Він просто несе сильний мотиваційний заряд.
    Свого часу на мене справив велике враження фільм "Пірати XX століття". Коли я побачив, як Талгат Нігматулін робить у цьому фільмі йоко гері (боковий удар ногою – прим. автора), то подумав: "Ого! То це ж усе по-справжньому!". Уже пізніше я дізнався, що Нігматулін серйозно займався карате, у нього був чорний пояс, він був чемпіоном Узбекистану й успішно виступав на чемпіонаті СРСР. Що стосується Брюса Лі, то за висловлюваннями майстрів, його ж учителів, його рівень підготовки був нижчим за середній. Але кіно зробило свою справу і зробило його кумиром мільйонів.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити