• UA
  • RU
  • Огляд санкцій, що наразі діють проти Росії

    26 Лютого, 2022 | Новини |

    З моменту вторгнення російських військ ЄС та США запровадили низку санкцій, які нанесуть удар по економіці та зовнішнім дипломатичним зв’язкам РФ.

    Серед запроваджених вже діють наступні:

    Єврокомісія

    За словами голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, погоджений лідерами пакет санкцій матиме глобальні наслідки для економіки РФ та російської еліти.

    Санкції запроваджуються проти фінансового та енергетичного секторів, а також у візовій політиці.

    Повністю забороняється продаж російським компаніям літаків, деталей та авіаційного обладнання. “Три чверті нинішнього комерційного аерофлоту Росії – це літаки, побудовані в США, ЄС і Канаді, і тому дуже залежать від цього”, – зазначила Урсула фон дер Ляєн.

    ЄС обмежує доступ РФ до новітніх технологій, важливих для модернізації та розвитку, як напівпровідники та інші передові технології.

    Щодо візової політики – російські дипломати і бізнесмени втратять привілейовану можливість в’їзду до країн ЄС.

    Президентка Єврокомісії зазначила, що всі ці заходи запроваджуються у координації з іншими західними партнерами.

    “Наша сила – у нашій єдності. У Кремлі це знають і зробили все можливе, щоб посіяти розбрат, але це досягнуло рівно протилежного. Ми зараз більш об’єднані, ніж будь-коли”, – заявила Урсула фон дер Ляєн.

    Вона додала, що ці події започаткували нову реальність.

    “Путін намагається підкорити дружню європейську країну і силою змінити кордони у Європі. Йому це має не вдатися – і не вдасться”, – наголосила президентка Єврокомісії.

    Велика Британія

    Не лишилася осторонь і Велика Британія. Прем’єр-міністр країни Борис Джонсон виступив із відповідними заявами щодо санкцій проти РФ. Як і у випадку з ЄС, вони обмежуть фінансові та візові можливості громадян Росії загалом, та еліти окремо.

    Під британські санкції потрапили екс-заступник голови правління “Сібура” Кирило Шамалов, голова ОАК Юрій Слюсар, віце-президент ВТБ Денис Бортніков та голова правління “Промзв’язокбанку” Петро Фрадков. Проти Бортникова та Фрадкова цього тижня санкції ввів також і ЄС.

    Великобританія також заборонила експорт до Росії високотехнологічної продукції. Такі заходи вживаються, щоб стримати довгостроковий розвиток країни.

    Сполучені Штати Америки

    США запроваджують санкції щодо російських банків, активи яких становлять не менше трильйона доларів, серед якиї є і банк ВТБ. Про це 24 лютого заявив президент Сполучених Штатів Джо Байден під час прес-конференції.

    Мінфін США додав, що санкції також вдарять по наступним банкам Російської Федерації: "Газпромбанку", "Сбербанку", банку "Открытие", Совкомбанку і Новикомбанку. Після цих повідомлень котування "Сбербанку" впали на 40%.

    Відключати Росію від SWIFT США не пропонують. Вони вважають, що санкції проти банків матимуть значні наслідки для економіки Росії, але готові до діалогу щодо цього з європейськими партнерами.

    США також обмежать можливості Росії вести бізнес у доларах, євро, фунтах і єнах. Також вони знизять імпорт високотехнологічної продукції до країни на 50%. Санкції також торкнуться російської промисловості та космічної галузі.

    За словами Джо Байдена, санкції матимуть довгострокові наслідки. Вони розроблені та влаштовані таким чином, щоб максимально зашкодити російській економіці, але щоб не нанести критичний удар економіці США та їхнім союзникам.

     

    Як результат, бачимо, що більшість санкцій налаштована на підрив розвитку промисловості та фінансовий сектор РФ. Днями російський рубль був визнаний найнестабільнішою валютою у світі. Крім того, канцлер Німеччини Олаф Шольц доручив призупинити процес сертифікації газопроводу “Північний потік-2”, заявивши, що у своїх діях Росія “зайшла надто далеко”.

     

    За матеріалами Інтернет-видань

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити