В Україні затверджено особливості дистанційного навчання: що зміниться з 1 вересня
Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до наказів, які визначають особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану.
Як зазначили в МОН, ці зміни — частина політики "Школа офлайн". Її мета — забезпечити якісну освіту для кожної дитини, незалежно від того, де вона перебуває: на контрольованій українським урядом території, тимчасово окупованій чи за кордоном.
Що змінюється
1) Нові правила щодо наповнюваності дистанційних класів
Мінімальна кількість учнів у дистанційному класі — 20 дітей. Утім, засновники шкіл можуть зменшити цю кількість:
- до 10 учнів — для закладів на тимчасово окупованих, прифронтових територіях, у селах і селищах всієї України;
- до 15 учнів — для закладів в інших містах.

Вимоги до наповненості дистанційних класів не поширюються на заклади спеціалізованої освіти.
2) Дистанційна робота школи можлива навіть без усіх паралелей класів.
3) Окремий клас для навчання за українознавчим компонентом.
- Якщо дитина відвідує школу в країні перебування — вона може дистанційно навчатися за українознавчим компонентом в українській школі (5–8 годин на тиждень).
- Якщо дитина не ходить до місцевої школи — вона може здобувати освіту повністю дистанційно в українському закладі освіти.
- Діти на тимчасово окупованій території можуть навчатися за педагогічним патронажем. Це індивідуальне навчання з урахуванням потреб дитини й безпекових обставин.

Окрім цього, якщо дитина перебуває на території, де тривають або можливі бойові дії, — вона може продовжувати навчання дистанційно у своїй школі. Якщо є можливість відвідувати очне навчання за наявності укриття у школі, — це залишається пріоритетом для учнів.
Щоб забезпечити плавний перехід до змін, МОН впроваджує кадровий резерв: він має дати змогу вчителям, які можуть залишитися без навантаження, проходити навчання й отримувати середню заробітну плату. Це стосується і вчителів із Дніпропетровської області.
Усі адаптовані зміни щодо дистанційного навчання передбачено впровадити з 1 вересня 2025 року.