"Дія" сповіщатиме українців про те, хто переглядає їхні дані в реєстрах
Українці знатимуть, хто і навіщо переглядає їхні дані в реєстрах — "Дія" надішле сповіщення. Про таке нововведення розповіли в Міністерстві цифрової трансформації.
"Кожен українець повинен знати, що відбувається з його даними. Вже скоро запустимо сповіщення в Дії, щоб ви бачили, хто і для чого переглядав інформацію у реєстрах. Уряд ухвалив постанову, яка запускає підсистему моніторингу доступу до даних у Трембіті", — зазначили в Мінцифри.
І пояснили, що завдяки цьому буде забезпечено повний контроль: українці знатимуть, як держава працює з їхніми даними. Та додатковий захист: кожен факт обміну фіксуватиметься в системі, тож унеможливлюються будь-які шахрайські схеми.
"Наприклад, при оформленні послуги державному органу потрібні ваші дані — працівник робить запит у реєстрі. Трембіта зафіксує цей факт — і ви отримаєте сповіщення у Дії з усіма деталями: хто, коли й навіщо", — повідомили в міністерстві.
Сповіщення про взаємодію з даними не надходитимуть у "Дію" у випадках, пов’язаних з розслідуванням злочинів, контррозвідкою, боротьбою з тероризмом або досудовим розслідуванням.
“Трембіта” – це національна система, яка об’єднує між собою електронні реєстри органів влади та забезпечує зв’язок між ними. Завдяки їй держреєстри обмінюються даними, що дозволяє громадянам отримувати більшість державних послуг онлайн.