• UA
  • RU
  • Актуальні новини

    Кам’янчанам нагадали про відповідальність за стихійне розклеювання оголошень

    25 Червня, 2026 | Місто |

    Комунальне підприємство Кам’янської міської ради "Благоустрій" звертається до кожного мешканця громади з проханням підтримувати чистоту, затишок та естетичний вигляд рідного міста. І нагадує, що самовільне розклеювання оголошень, афіш та плакатів у невідведених для цього місцях суворо заборонено.

    ​Останнім часом почастішали випадки, коли стіни будинків, зупинки громадського транспорту, паркани, електроопори (стовпи) та торговельні кіоски перетворюються на суцільні "дошки оголошень". Це не лише псує зовнішній вигляд вулиць, а й завдає значних збитків громаді, адже очищення цих поверхонь потребує чимало зусиль та бюджетних коштів, папір та клей руйнують захисне покриття конструкцій і прискорюють їхнє псування.

    Де можна розміщувати оголошення?

    ​Для інформування населення у місті облаштовані спеціально відведені місця:

    • ​спеціальні дошки оголошень біля під’їздів;
    • ​інформаційні стенди у визначених локаціях;
    • ​офіційні міські афішні тумби.

    Розміщення реклами в будь-яких інших місцях є прямим порушенням Правил благоустрою міста!

    Адміністративна відповідальність та штрафи

    ​За розклеювання оголошень у непередбачених місцях передбачена адміністративна відповідальність за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів).

    Розмір штрафів становить:

    • ​для громадян (фізичних осіб) – від 340 до 1 360 гривень;
    • ​для посадових осіб та підприємців (юридичних осіб) – від 850 до 1 700 гривень.

     

    Важливо! Інспектори з благоустрою спільно з правоохоронними органами проводять регулярні рейди. Особи, які здійснюють правопорушення, а також замовники, чиї контакти вказані в оголошеннях, притягуються до відповідальності. На номери телефонів, зазначені в самовільній рекламі, може бути налаштована система автододзвону до моменту усунення порушення.

    ​"Чистота міста починається з кожного з нас! Давайте поважати працю комунальників та зберігати наше місто охайним, європейським та красивим, – підсумували в КП "Благоустрій" та подякували за розуміння і свідомість.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram