• UA
  • RU
  • Кам’янчанам розповіли, як прихистити дитину із зони бойових дій

    12 Липня, 2022 | Новини |

    На час воєнного стану в Україні спростили процедуру влаштування у родини дітей, залишених без батьківського піклування. Про це повідомили в Службі у справах дітей Кам’янської міської ради.

    Дітям, травмованим війною, важливо забезпечити сімейний затишок. Допомогти тим, хто втратив тата й маму або не має із ними зв’язку, або перебуває у місцях активних обстрілів, під завалами, поранені в лікарнях. Для цього вже напрацьовано чіткий алгоритм дій.

    Таких дітей служба повинна оформити як залишених без батьківського піклування та вжити вичерпних заходів щодо тимчасового влаштування у сім’ї родичів або в діючі прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. На цей час коштів для утримання цих дітей державою не передбачено.

    Тільки після набуття статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, така дитина влаштовується на загальних умовах з призначенням виплати державної соціальної допомоги.

    Оформити опікунство над дитиною за спрощеною процедурою можуть близькі або далекі родичі, хрещені батьки.

    Охочі подають заяву, копію паспорта, документи, що підтверджують родинні зв’язки із дитиною. Крім цього, довідку від нарколога та психіатра. А ще – довідку про відсутність судимості через сервісні послуги МВС за місцем проживання або через портал "Дія". У разі неможливості її отримання кандидат в опікуни подає заяву про відсутність притягнення його до кримінальної відповідальності. Достовірність наданої інформації покладається на опікуна. Після припинення воєнного стану довідка про відсутність судимості опікуна надається службі протягом місяця. У разі виявлення факту недостовірної інформації опіка може бути скасована протягом місяця. Також майбутні опікуни не проходять навчання в центрі соціальних служб.

    Крім того, держава не зупинила та продовжує виплачувати щомісячно призначені державні соціальні допомоги на утримання дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, під опікою та піклуванням, навіть протягом часу дії воєнного стану.

    Чинним законодавством України не передбачено можливості змінювати чи спрощувати процедуру усиновлення під час воєнного стану. 

    Усиновлення, як і раніше, відбувається на загальних підставах відповідно до порядків та процесів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України № 905 від 08.10.2008 "Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей".

    Стаття 207 Сімейного кодексу України визначає, що усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого ст.282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити