• UA
  • RU
  • Українців вкотре застерігають від користування зіпсованими банкнотами

    28 Серпня, 2022

    Національний банк попереджає про небезпеку потрапляння в готівковий обіг банкнот гривні, навмисно пошкоджених банками під час воєнного стану, з територій, які перебувають в тимчасовій окупації. Адже йдеться про гроші, викрадені окупантами або мародерами із захоплених відділень банків.

    Якщо під час розрахунків вам пропонують пошкоджену банкноту, краще відмовитися та попросити іншу. Доречно також повідомити про розповсюджувачів таких банкнот у поліцію, щоб зупинити дії зловмисників.

    Банкноти можуть бути пошкоджені механічним способом (відрізання не менше половини банкноти та її знищення; розрізання навпіл або на три частини; просвердлювання в банкноті трьох або більше отворів) або спеціальними розчинами чи іншими фарбуючими речовинами із зафарбовуванням не менше 50% загальної площі банкноти.

    Нацбанк попереджає бізнес та громадян, що такі банкноти – пофарбовані, розрізані або з отворами – не потрібно приймати під час готівкових розрахунків. Адже вони перестали бути платіжним засобом. Банки не мають права обмінювати пошкоджені банкноти, а повинні вилучати їх, надсилати Національному банку для дослідження та інформувати про такі випадки правоохоронців.

    Крім того, Національний банк звернув увагу банків на необхідність додаткових заходів для недопущення потрапляння пошкоджених банкнот до кас банків (зокрема через ПТКС чи банкомати з функцією приймання готівки) та убезпечення громадян від використання таких грошей злочинцями. Нацбанк просить громадян та бізнес бути пильними і звертає увагу на можливий ризик втрати коштів у разі отримання пошкоджених банкнот.

    НБУ закликає використовувати під час готівкових розрахунків лише таку готівку, яка не викликає сумнівів у її справжності чи платіжності. У разі сумніву громадянам потрібно звертатися в будь-який банк. Навмисно пошкоджені банкноти під час дії воєнного стану не підлягають обміну, а вилучаються без відшкодування їх вартості. Про виявлення таких банкнот інформуються правоохоронні органи, які здійснюватимуть відповідні розслідування.

    Національний банк вкотре рекомендує українцям віддавати перевагу безготівковим операціям, які є безпечнішими в умовах воєнного стану.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Чи планує Естонія повертати українських чоловіків призовного віку на Батьківщину

    Нещодавно влада України заборонила видавати паспорти або закордонні паспорти українським чоловікам віком від 18 до...

    Світовий бестселер: Міжнародний день Гаррі Поттера

    Кожен фанат літератури має свою улюблену книгу, яка зачаровує його, як магія. Однак, для мільйонів...

    В Україні заблокували понад 2500 сайтів з азартними іграми

    20 квітня Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони...

    Кам’янські тхеквондисти вибороли низку нагород у Кривому Розі

    28 квітня у місті Кривий Ріг пройшов відкритий Чемпіонат ДЮСШ №8 з тхеквондо ВТФ. У...

    Джаз як мова: святкування Міжнародного дня джазу та його глобальний вплив

    Загальноприйнято вважати, що музика є універсальною мовою, яка об’єднує народи, культури та епохи. І серед...