Буде боляче: що потрібно знати перед тим, як зробити татуювання
Татуювання – це чудова можливість виділитися з натовпу, продемонструвати свої життєві цінності та виразити індивідуальність, особливо для людей, які бажають змінити що-небудь у своїй зовнішності.
Проте перед тим як зробити тату, варто добре все врахувати, щоб дана процедура, яка до того ж досить болюча та травматична, не причинила шкоду здоров’ю, фахівці Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Кам’янського надали кілька корисних порад про те, що потрібно знати, перед першим походом до тату-майстра.
Отож, на що варто звернути увагу, якщо ви наважитесь на татуювання?
Якщо у вас є хронічні захворювання – проконсультуйтесь з лікарем. Він підкаже, чи не може втручання у шкірний покрив вплинути на перебіг хвороби та спричинити рецидив.
Варто бути обережними людям, у яких є явні проблеми зі шкірою, велика кількість родинок, папіломи. Цукровий діабет, псоріаз та алергічний дерматит – протипоказання для татуювання.
Також не рекомендують робити тату в період вагітності та лактації, при застуді та в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь не варто вживати і під час загоєння. Тому що він впливає на згортання крові. Інакше кажучи, татуювання буде гоїтися довго і важко, що загрожує втратою якості.
Не варто пити і ліки, що розріджують кров (наприклад, аспірин). Це призведе до того ж ефекту. Якщо боїтеся болю, краще скористатися аналгетичними кремами або спреями.
Запорука якісного тату – хороший майстер та стерильний салон.
Татуювання – загроза інфікування
Найбільшою загрозою є такі інфекції, як гепатит та СНІД. Таке трапляється, коли майстер використовує неодноразові голки та не дотримується стерилізації. Вибираючи майстра і салон безліч людей прислуховуються переважно до порад знайомих чи рекомендацій в інтернеті. Звичайно, вони мають велике значення, але не повинні бути пріоритетним аргументом. Перш за все, перед вибором потрібно завітати у салон самому.
У салоні повинна бути стерильна чистота та порядок. Не соромтеся запитувати про те, що цікавить. Майстер з радістю покаже, якими матеріалами він працює, які матеріали є одноразовими, а які стерилізують.
Татуювання – не косметична процедура. Голки ушкоджують верхній шар шкіри в різному ступені. Фактично це глибокі подряпини. Саме тому важливо знати, як доглядати за тату, адже від цього залежить не лише зовнішній вигляд малюнку, а і нормальне загоєння та здоров’я в цілому.
Швидке та успішне загоєння рани – це 50% роботи майстра та 50% вашої самовіддачі. Найкраще після нанесення тату кілька днів провести вдома. В цей період татуювання найбільш вразливе до сонячного світла. До того ж важливо не допустити потрапляння інфекції в кров, а для цього потрібно правильно і своєчасно обробляти поверхню. Та й існує великий ризик пошкодження малюнка навіть від простого тертя шкіри з одягом. Необхідно виконувати всі рекомендації по догляду за тату, які надасть майстер. Наносити лише рекомендований майстром засіб для загоєння (не використовуйте свої "перевірені" засоби).
Коли необхідно звернутись до лікаря?
Після нанесення татуювання шкіра набрякає, червоніє і це цілком нормальна реакція організму на травму. Однак, непокоїтися варто, якщо:
- протягом декількох днів після нанесення татуювання тримається підвищена температура;
- больові відчуття посилюються;
- набряк поширюється за зону татуювання;
- з’явився неприємний запах від тату, гнійні виділення, висип.
В такому разі важливо не займатися самолікуванням, а якомога швидше звернутися до лікаря за допомогою.
Якщо тату загоїлось, це не означає що тепер можна ним не перейматись
Є декілька правил постійного догляду, які не менш важливі:
- перебуваючи на сонці (якщо тату не заховане під одягом) наносьте на нього сонцезахисний крем із SPF не менше 30, щоб зберегти пігмент насиченим якомога довше;
- регулярно зволожуйте шкіру: чим кращим буде стан шкіри, тим кращий вигляд матиме ваше тату;
- пийте достатньо води: причини ті ж, що і в попередньому пункті.
"Все це наші поради та рекомендації, а слідувати їм чи ні – вирішувати вам", – підсумували фахівці.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram