Першому універмагу Кам’янського виповнюється 60 років
Шістдесят років незабаром виповнюється першому в місті універсальному магазину, який відкрився на центральному проспекті 19 травня 1963-го.
"У неділю на проспекті Леніна відкрився перший у Дніпродзержинську універмаг. Він споруджений з найновіших будівельних матеріалів і обладнаний за останнім словом техніки. Працюють два торговельних зали. В цей день в новому універмазі побували тисячі дніпродзержинців. Працівники торгівлі підготували широкий асортимент тканин, взуття, одягу, побутових товарів.
Новий універмаг – хороший подарунок дніпродзержинцям", – зазначала міська газета "Дзержинець" у вівторок, 21 травня 1963 року, в замітці "Відкрився універмаг", супроводженій оцим фото М. Єрмакова:
У районі універмагу проспект має плавну улоговину. За повоєнним генпланом тут передбачалося влаштувати площу із центральним входом до міського ринку. Відтак дощові води могли вільно стікати вниз, у бік Цегельного провулку. Проте з побудовою універмагу (а надто – з пізнішою прибудовою до нього бокових крил) цей шлях виявився перекритим. Тож під час великих злив тут щоразу утворюється справжнє море, і протягом багатьох десятиліть цю проблему не здатні вирішити жодні заходи з облаштування дощової каналізації. У минулому такі затоплення призводили не лише до побутових і транспортних незручностей, а й до прямих матеріальних збитків у вигляді зіпсованих товарів в універмазі.
У 1969 році в місті було збудовано Центральний універмаг, який відтоді стали називати "новим", а попередній – "старим". Цікаво, що такі народні назви побутують і нині, через більш ніж півстоліття. Невстановленого року "старий" торговельний заклад дістав відому назву "Райдуга". Із плином часу змінювалось і його внутрішнє оздоблення.
Свій пізньорадянський вигляд універмаг зберігав протягом дев’яностих років, а от асортимент товарів зазнав істотних змін. Світлова вивіска "РАДУГА", в яку з українізацією було вставлено літеру "Й". Великі вітражі на сходових клітинах. Вичовгані поколіннями містян сходи з мармурової крихти. Вітрини із розписами перебудовчих часів, де особливо привертала увагу постать бога торгівлі Гермеса, або ж Меркурія, оповита полум’ям.
Лише на початку двадцять першого століття універмаг зазнає реконструкції згідно з тодішніми уявленнями про сучасний дизайн і можливостями власників. Уже багато років у монументальній триповерховій будівлі містяться, змінюючи одне одного, різноманітні супермаркети, крамниці й скромні торговельні точки. Історія одного з найважливіших центрів торгівлі міста триває.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram