• UA
  • RU
  • Інтерв’ю під час працевлаштування: ТОП-5 фраз, які категорично не можна говорити

    13 Квітня, 2023

    Зараз чимало людей перебуває в пошуках роботи. Зазвичай перед тим, як прийняти спеціаліста на посаду, з претендентами проводять співбесіду.

    Під час цієї зустрічі важливим є те, ЩО ви говорите та ЯК висловлюєте свої думки. Роботодавець в цей час визначається, чи саме ВИ є тим кандидатом, який йому потрібен.

    Тож варто уникати наступних фраз та висловлювань:

    «Це є у моєму резюме»

    Ви добре підготували резюме, описали в ньому свій досвід, професійні навички. Проте, на співбесіді менеджер ставить запитання, які відображені у надісланому вами документі.

    У такій ситуації варто все ж відповідати на кожне з них своїми словами. Можливо, що інтерв’юер хоче дізнатися більше про вас. Дайте розлогу відповідь, при цьому використовуйте конкретні приклади та ситуації. Це допоможе вам справити враження професіонала своєї справи.

    «Не знаю»

    Якщо вам задали запитання, до якого ви не готові, аби виграти трохи часу, подякуйте за питання. А далі попросіть кілька хвилин, щоб надати більш розлогу та інформативну відповідь.

    Не говоріть погано про попереднього роботодавця або роботу

    Питання “Що вас не задовольняло на ваших попередніх посадах?” або “Чому ви шукаєте нову роботу?” доволі часто звучить під час співбесід. Коли говорите про свого колишнього роботодавця, важливо уникати негативних оцінок.

    Відповідаючи на це запитання, намагайтеся зосередитися на тому, що може запропонувати вакансія, на яку ви претендуєте. І чого не могли отримати на попередньому місці роботи. Наприклад, розповісти, що зможете застосувати свій попередній досвід та розкрити потенціал на посаді керівника.

    «Яку я матиму зарплату, які соціальні гарантії, скільки днів відпустки»

    Цих тем краще уникати. І ось чому. Ваше основне завдання під час співбесіди – переконати роботодавця, що саме ви є тим кандидатом, якого він шукає. Тож прямі питання щодо пільг та грошей ставити не варто. Виняток: якщо інтерв’юер сам порушує цю тему.

    «Питань немає»

    Наприкінці співбесіди можуть спитати, чи виникли у вас якісь запитання. Дуже добре буде завчасно підготуватися до цього і продемонструвати свою зацікавленість у посаді та в цілому в компанії. Наприклад, розпитати, які плани з розширення має компанія тощо.

    Також надзвичайно важливим є те, як ви виглядаєте, стиль вашого спілкування, відкритість і позитив, з яким ви прийшли на співбесіду, а також впевненість у собі та вміння розкрити свої професійні навички, довести, що саме ви зможете принести користь компанії.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    У Кам’янському активісти ГО «Бджола» долучилися до традиційної благодійної ініціативи

    Представники громадської організації «Бджола» взяли участь у щотижневій благодійній ініціативі Козацької церкви Пресвятої Покрови в...

    Кам’янське проведе в останню путь полеглого захисника Анатолія Святодуха

    16 травня в одній з лікарень Одеси помер майор Святодух Анатолій Миколайович. У захисника не...

    Візит до притулку для тварин

    17 травня Центр молодіжних ініціатив спільно з активістами ГО “Бджола” здійснили візит до міського притулку...

    В Україні покращать харчування військовослужовців, – Міноборони

    Фото: armyinform.com.ua Міністерство оборони України затвердило зміни до Каталогу харчування ЗСУ. Пропозиції напрацьовані спільно з...

    Енергія води: як війна змінила обличчя української енергетики

    З самого початку повномасштабного вторгнення стало зрозуміло, що однією з цілей критичної інфраструктури для ворога...