• UA
  • RU
  • Перезавантаження: навіщо фахівці радять проводити цю процедуру на телефоні принаймні раз на тиждень

    26 Червня, 2023

    Перше, що спадає на думку і рекомендується зробити при виявленні будь-яких проблем зі смартфоном – перезавантажити гаджет. Але, напевно не всі знають, що ця процедура також корисна як профілактичний захід, особливо якщо у вас старий або слабкий телефон.

    В наш час смартфони використовуються дуже активно. Тож при  такому режимі роботи гаджетів ми рано чи пізно стикаємося з ситуацією, коли він починає гальмувати, зависати або просто поводиться доволі дивно. Якщо ваш телефон не падав і не потрапляв у воду, то найчастіше ця проблема містить програмний характер та вирішується простим перезавантаженням.

    Водночас, практика показує, що перезавантаження корисне також і як профілактичний захід. Розбираємося, чому це важливо для будь-якого мобільного гаджета і чому не варто ігнорувати поради спеціалістів.

    Для чого це потрібно?

    По-перше, перезавантаження  – це не лише просте вимикання і повторне увімкнення смартфона. Під час такої процедури припиняється виконання всіх фонових процесів, очищається оперативна пам’ять, а також – в окремих випадках – застосовуються внесені зміни.

    Все так само, як і після встановлення свіжого оновлення: смартфон автоматично перезавантажується. Якщо цього не зробити, нововведення можуть не застосуватися і не будуть використовуватися.

    Що краще: перезавантаження або відключення? Немає  різниці, адже обидві процедури майже не відрізняються за своїм алгоритмом дії. До речі, аналогічна процедура актуальна і для планшетів.

    Отже, при некоректній роботі гаджета краще спочатку витратити 20-30 секунд на перезавантаження, аніж “заглиблюватися” у налаштуваннях в пошуках проблеми.

    Якою має бути періодичність перезавантаження смартфонів

    Є користувачі, які не перезавантажують смартфон зовсім або роблять це дуже рідко. На це у кожного є свої причини. Проте, якщо ви бажаєте зберегти продуктивність гаджета на високому рівні, цю процедуру не можна ігнорувати.

    Адже:

    • ризикуєте “зістарити” акумулятор завчасно, оскільки деякі додатки будуть продовжувати працювати у фоновому режимі;
    • в процесі роботи смартфона можуть виникати тимчасові помилки і глюки в операційній системі або додатках – звідси і підвисання;
    • для повноцінного встановлення оновлень і зміни налаштувань смартфонові потрібно примусове перезавантаження, інакше нововведення не наберуть чинності і ними не можна буде користуватися.

    На відміну від комп’ютерів або ноутбуків, смартфони та інші мобільні гаджети дуже рідко перезавантажуються, оскільки більшу частину часу вони перебувають в режимі очікування.

    Тож експерти рекомендують проводити процедуру перезавантаження хоча б раз на тиждень. Вона допоможе звільнити пам’ять від тимчасових файлів, уникнути накопичення сміття і підвищити загальну продуктивність пристрою. Крім того, перезавантаження може допомогти виправити деякі тимчасові помилки і глюки, які можуть виникати при роботі смартфона.

    Отже, хоч перезавантажувати смартфон кожного дня не потрібно, проте регулярне виконання цієї процедури допоможе підтримувати оптимальну продуктивність і стабільність вашого гаджета.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    У «Дії» з’явиться новий цифровий документ – посвідчення ветерана

    Уже скоро в «Дії» з’явиться новий цифровий документ – посвідчення ветерана, повідомляють розробники. Наразі ж...

    Кам’янське попрощається із солдатом Ярославом Сиваченко

    07 травня поблизу населеного пункту Стельмахівка на Луганщині, внаслідок ураження позицій з ворожого БПЛА, загинув...

    14 травня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    14 травня в Україні День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни....

    Кам’янське дощить! Прогулянка похмурим центром міста (фоторепортаж)

    Центр Кам’янського як маленький мегаполіс – навіть під час дощу хтось біжить по своїх справах...

    Відомі результати Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН 2024

    Вчора, 15 травня, під час онлайн-трансляції на YouTube-каналі Малої академії наук України було оголошено результати...